додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкасців дивували квітами

Черкасців дивували квітами

0

Черкаський художній музей на декілька днів перетворився на справжній сад. Виставкова зала закладу розквітла понад трьома сотнями сортів фіалок. Квіткове диво черкасцям презентувала щорічна виставка «Черкаська фіалочка». Там можна було побачити не лише звичайні квіти, а й мініатюрні та навіть трейлерні.

Пані Ніна із захватом розповідає про кожну квітку. Її колекція фіалок налічує більше півсотні різновидів. На кожну не шкодує ні часу, ні коштів.

Ніна, учасниця виставки: «Дороге це задоволення. Але як вже займаєшся і це твоє захоплення, тобі подобається, то не рахуєш, скільки воно коштує. А береш, тому що тобі воно подобається і ти його хочеш».

У фіалки пані Ніна закохалася ще у школі. Проте захоплення переросло в серйозне хобі лише два роки тому. Нині фіалки – невід’ємна частина її життя.

Ніна, учасниця виставки: «Родичі, куми, коли приходять, то просто захоплені. Особливо, коли вони цвітуть, фіалковий рай удома. У мене багато стелажів. Коли вони квітнуть, то це просто дуже гарне видовище».

Натомість 64-річна Тамара Анатоліївна фіалками захоплюється більше 20 років. Говорить: це в неї спадкове.

Тамара Биченко, учасниця виставки: «Просто в мене мама ними займалася. Від неї це мені перейшло. А це така «хвороба» серйозна, забути та кинути не можна. Тому вирощую».

Сьогодні в колекції пенсіонерки вже близько сотні квітучих сортів. На показ жінка виставила лише обрані. Тамара Анатоліївна переконана: фіалки – ідеальне хобі як для молоді, так і для пенсіонерів.

Тамара Биченко, учасниця виставки: «Як сидіти на лаві без діла, або ж тинятися квартирою, або лежати на ліжку, то краще займатися фіалками, це ж таке задоволення. Коли купив листочок, то чекаєш, коли проростуть корінці, перші пагінці, коли почне квітнути. Це ж такі емоції, це ж приємно».

А от це подружжя квіткарів відвідувачів дивувало не лише квітами, але й екзотами у мушлях. Такий домашній улюбленець, стверджують Шумські, може стати ідеальним компаньйоном для будь-якої родини.

Сергій Шумський, учасник виставки: «Займає місця менше, ніж рибки, в догляді легше. Годувати можна двічі на тиждень. Догляду майже ніякого. Вони повільно рухаються, особливо як йдуть до годувальні всім натовпом, не поспішаючи. Вилазять один на одного, падають. Душа відпочиває!Дивишся, таки ж живе».

На виставці поціновувачам прекрасного презентували понад 300 різновидів фіалок.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version