Діти залишилися без вакцини. З початку року медичні заклади міста отримали лише незначну кількість вакцини. Минулого року держава забезпечила препаратами лише половину дітей, які підлягають обов’язковому щепленню. Батьки розділилися на 2 групи. Одні чекають державні препарати та порушують календар щеплень. Інші – за власні кошти купують вакцину. Тим часом медики стурбовані зростанням кількості епідемічних ситуацій. Проблему вивчала Юлія Кропива.
Оксана Пуш давно вже не чекає, коли держава дасть її донечці вакцину. Мама сама купує препарати. Цього року Улянка буде чекати. Навіть в аптеці вакцини немає.
Оксана Пуш, мати: «Сказали, що немає. Купляли за свої гроші. Лише два рази робили безкоштовно. Тепер і в аптеці немає, записалися в чергу».
Біля кабінету щеплень жодного пацієнта. Завідувачка поліклініки Олена Білецька відкриває холодильник. Там переважно вакцина, куплена за батьківські кошти.
Олена Білецька, в. о. завідувачки Черкаської дитячої поліклініки №1: «Батьки самі закупили заздалегідь, принесли, підписали. Вакцину зберігаємо з дотриманням холодового ланцюга».
Із державних вакцин залишилося лише чотири упаковки туберкуліну. Його бережуть для дітей до 2 місяців.
Цього року вакцина для щеплень у поліклініку не надходила.
Олена Білецька, в. о. завідувачки Черкаської дитячої поліклініки №1: «Пояснюють тим, що тендер не проводили, не було закупівель із держбюджету».
Закупівля вакцини – це прерогатива держави. Минулого року вона забезпечила лише половину дітей препаратами. Цьогоріч ситуація ще гірша – безкоштовної вакцини немає. Медики говорять про зміщення календарних щеплень і серйозні епідеміологічні ситуації.
Олег Стадник, директор департаменту охорони здоров’я та соціальної політики МВК: «Три роки тому була серйозна епідситуація, коли на кір хворіли студенти, закривали цілі університети».
П’ять років тому з календарних щеплень випало ціле покоління черкасців. За два останні роки в міські поліклініки не надійшло жодної дози туберкуліну. Але на нього ще чекають 84 маленькі черкасці.