додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Близько трьох тисяч тяжкохворих у Черкасах потребують паліативної допомоги (ВІДЕО)

Близько трьох тисяч тяжкохворих у Черкасах потребують паліативної допомоги (ВІДЕО)

0

Близько трьох тисяч тяжкохворих у Черкасах потребують паліативної допомоги. Більшість з них помирає на руках у рідних. Бо медикам не під силу допомогти всім невиліковним пацієнтам. Все – через відсутність єдиного центру паліативної допомоги. Адже досі у Черкасах є лише міні-відділення для хворих з обмеженим прогнозом життя. Вікторія Хамаза далі.

Ця імпровізована капличка – справа рук звичайних медиків. Її вони обладнали для своїх пацієнтів. Аби останні дні свого життя невиліковно хворі мали не лише фізичний, а й духовний спокій.

Від маніпуляціної палати до справжньої кімнати відпочинку.

Кожен куточок паліативного відділення обладнаний для максимального комфорту хворих та їх родичів, кажуть медики. Усього тут 15 спеціалізованих ліжок. Перебування та лікування в паліативному відділенні безкоштовне. Усі витрати компенсує міський бюджет. Утім, цього, кажуть лікарі, недостатньо.

Михайло Ригайло, завідуючий терапевтичним відділенням: "Багато з них не може натиснути на кнопку й викликати медпрацівника, то ми б хотіли зробити камери по палатам з моніторингом на посту медичної сестри, щоб вона могла дивитися, що в якій палаті робиться. Ті паліативні ліжка, які в нас є, вони постійно працюють із перевантаженням".

Та на цьому потреби відділення не закінчуються. Тут вкрай не вистачає вільних рук, кажуть медики. Адже щодня за п’ятнадцятьма тяжкохворими доглядає усього три медсестри. А це, кажуть лікарі, непросто. Адже їхніх пацієнтів мучить не лише тілесний, а й душевний біль. Аби знайти підхід до кожного тяжкохворого, треба мати велике серце.

Катерина Погоріла, лікар: "У нас бувають хворі й похилого віку, й 30-річні та 40-річні. Більшість – це онкологічні хворі в останній стадії захворювання. Це хворі, яким вдома можуть надати догляд, але не можуть надати повноцінне знеболювання, повноцінний догляд за ранами, які є. Це розпад пухлин, наприклад".

Про необхідність розширення відділення спеціалізованої паліативної допомоги говорять й громадські активісти, й медики. Для цього навіть розробили обласну профільну програму. Бо нині тяжкохворим у Черкасах нікуди податися, кажуть лікарі.

Віктор Парамонов, головний лікар Черкаського обласного онкологічного диспансеру: "У переповнених відділеннях і палатах, там де протягом 13 днів проходить середнє перебування пацієнта, знаходяться вкраплення оцих паліативних хворих у самих різних відділеннях".

Розглянути обласну програму паліативної допомоги обласні владці мають вже на найближчій сесії. Та ухвалити її не обіцяють. Бо це, кажуть, потребує чимало часу та ресурсів.

Наталія Кравцова, перший заступник голови Черкаської облради: "Проект цієї програми вже вивісили на сайт для обговорень. Тривають громадські обговорення. Чекаємо на ваші зауваження, пропозиції. Ми стали серйозно почали планувати відкриття паліативного відділення. У нас працює група з розвитку паліативної та хоспісної допомоги населенню області".

Розширення відділення спеціалізованої паліативної допомоги. Нині це завдання номер один для медиків та владців. Аби вже цьогоріч тяжкохворі черкащани мали надію на кваліфіковану допомогу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version