додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Близько сотні робіт, присвячених Шевченку та козакам, прикрасили стіни Художнього музею

Близько сотні робіт, присвячених Шевченку та козакам, прикрасили стіни Художнього музею

0

Мистецьке відкриття. Близько сотні робіт, присвячених Тарасу Шевченку та козакам, прикрасили стіні Художнього музею. У закладі презентували одразу дві експозиції: всеукраїнську художню виставк «Україно, Україно, славний край козачий!» і виставку соціального плакату «Шевченко FOREVER». На відкритті побували наші кореспонденти.

«Україно, Україно, славний край козачий!». Під такою назвою стартувала цьогоріч усеукраїнська виставка, приурочена до свята Покрови. Дві зали та понад сотню творів живопису, графіки та декоративно-прикладного мистецтва прикрасили стіни Художнього музею. До створення експозиції долучилися художники з різних куточків України.

Тамара Гордова, заслужений художник України: «Хто із Сімферополя, хто з Харкова, хто з Кіровограда привозив. Наші художники зносили роботи. Ми відбирали те, що можна було, яке відповідало більше стандартам мистецтва».

Мистецькі твори зібрані впродовж останніх трьох років. У кожній роботі художники по-своєму інтерпретують відомі українські образи й ілюструють розвиток сучасного українського мистецтва.

Іван Фізер, художник: «Тут зібрані найсильніші твори митців із усієї України. Тому нам, професіоналам-митцям, подивитися є на що, завжди цікаво. Думаю, і пересічній людині буде цікаво подивитися, чим живуть митці в Україні і як живе в них дух козацький».

Не менш цікавою для містян стала виставка соціального плакату «Шевченко FOREVER». Незвичайна експозиція стартувала в рамках фестивалю «Три крапки». Всі презентовані роботи присвячені 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Павло Корчовий, викладач філософії: «Я думаю, що такі виставки мають переорієнтувати людину на те, що є головною цінністю для людини. Якщо такі виставки не проводити, це означає, що людина не матиме у своєму серці чогось особливого. Мені здається, що ці виставки на це і спрямовані».

Авторами більшості плакатів є студенти. У кожній роботі юні митці демонструють універсальність і позачасовість постаті Шевченка для України. На думку черкаського художника Віктора Олексенка, саме свіжий погляд студентів дозволяє сприйняти образ гнівного Кобзаря по-новому.

Віктор Олексенко, заслужений художник України: «Це дуже цікаво, що вони зачепили, доторкнулися до такої теми. Теми складної, але актуальної в наш час. Язви, які кровоточать на тілі України, досі не зникли та не загоїлися».

Обидві експозиції триватимуть у Художньому музеї протягом місяця.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version