додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Близько півтисячі засуджених умовно черкасців борються із соціальним несприйняттям

Близько півтисячі засуджених умовно черкасців борються із соціальним несприйняттям

0

Соціальне тавро. Близько півтисячі засуджених умовно містян перебувають у соціальному не сприйнятті. Вони не можуть повернутися до нормального життя. Бо кажуть, коли раз помилився, то для суспільства – злочинець назавжди . Про соціальну зону – далі Ірина Головка.

Три роки умовно. Такий вирок Ігорю дали за крадіжку. Тепер, каже: хоче стати на праведний шлях. Живе за графіком "дім-робота-дім". Та каже: для людей його вирок – тавро.

Ігор, засуджений: "Важко, важко… Якщо раз оступився, то вважайте пляма на все життя. Важко назад повернути життя, щоб все було зі сторони сусідів, друзів, щоб вони не так дивилися на нас: "Ага. Оступився, зробив злочин". Це може статися з кожним: сьогодні я, а завтра – другий".

Допомагають повернутися до нормального життя у пенітенціарній службі. Вони спільно з соціальними працівниками проводять для засуджених щоквартальні тренінги. І щомісяця – бесіди.

Таке спілкування, говорить соціальний працівник Тетяна, є винятково добровільним. На контакт, пояснює, засуджені йдуть по-різному: одні із задоволенням, інші ж – сприймають це вороже.

Тетяна Власенко, фахівець з соціальної роботи Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді: "Більшість із них потребують адаптації в суспільстві після травм. Адже не кожен із них є злочинцем в уявленні кожного громадянина. Вони люди і їм багато кому важко жити з тим, що відбулося і в адаптації безпосередньо допомагають психологи і соціальні працівники".

У Черкасах близько півтисячі жителів засуджені умовно. Такі дані міської кримінально-виконавчої інспекції. Їм допомагають не лише психологічною підтримкою, а й із роботою та житлом.

Ольга Корнієнко, начальник Черкаського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції УДПС у Черкаській області: "Ми відносно таких осіб проводимо заходи різного напряму. І залучаємо для цього різні служби, щоб ці люди могли знайти підтримку, розуміння у суспільстві, щоб їм допомогти виправитися без ізоляції і не стати знову на хибний шлях".

Результат від таких заходів, каже Ольга Корнієнко, має бути один. Щоб засуджені більше не ставали правопорушниками.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version