додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Близько півсотні сортів фіалок презентували на цьогорічній виставці «Черкаська фіалочка»

Близько півсотні сортів фіалок презентували на цьогорічній виставці «Черкаська фіалочка»

0

Черкаський художній музей розквітнув. Два дні він приймав уже традиційну виставку фіалок. Там можна було побачити не лише звичайні квіти, а й мініатюрні та навіть трейлерні – тобто ті, що плетуться. В експозиції – жодних рослин-дублерів. Усі – різні як за формою, так і за кольором та вартістю. Про фіалковий бум Вікторія Хамаза.

Колекція фіалок і глоксиній пані Світлани налічує близько двохсот різновидів. У кожен, запевняє колекціонера, вона вклала частинку себе.

Світлана Кладова, учасниця виставки: «Чесно, пишаюся кожною своєю рослиною. Бо якщо вдається отримати від рослини максимум, то це вже підтвердження тому, що колекціонер може собою пишатися».

Колекціонувати фіалки жінка почала з 15 років. Кожен різновид квітки, розповідає Світлана, потребує персонального підходу. Тому фіалками можуть займатися лише природжені флористи.

Світлана Кладова, учасниця виставки: «Із цим народжуються. Мабуть, «фіал очники» – це ті люди, які спочатку знають, чим вони будуть захоплюватися. Це – життєвий настрій».

А от Ольга Силенко у фіалки закохалася декілька років тому. На виставку завітала із Сагунівки.

Ольга Силенко, відвідувачка: «Відвідую виставку не вперше, бо маю багато сортів, понад 150. Приваблює те,що можна знайти багато новинок. Десь сортів на 10 сьогодні скупилася. Чоловік говорить, аби купувати, якщо мені подобається. Підтримує, робить стелажі».

Дві зали музею впродовж трьох днів буяли цвітом близько 400 сортів фіалок. Або, як ще кажуть, сенполій. Черкаські колекціонери порадували любителів квітів ще й рідкісними трептокарпусами, пеларгоніями, глоксиніями та навіть рідкісними епісціями. На виставці – жодної фіалки-дублера. Усі рослини різної форми та відтінків. Насолодитися квітковим дивом протягом виставки завітало понад півсотні черкасців.

Людмила Литвиненко, відвідувачка: «Дуже актуально, що весна, фіалка, ми її любимо. Це і весна, і хороший настрій. Після зими, хвороби дуже гарно освіжитися в такій приємній атмосфері. Зараз я зіставляю свої бажання зі своїми можливостями».

На виставці колекціонери не лише вихвалялися своїми квітучими шедеврами, але й залюбки давали поради початківцям і продавали рослини. Наступний фіалковий бум містяни матимуть змогу побачити наприкінці весни.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version