Жнива тривають. На Черкащині завершили збирання ранніх зернових культур. У засіках області вже лежить мільйон тонн зерна. Хліборобам ще належить зібрати урожай пізніх культур. Загальний прогноз – 3 мільйони тонн. Цей показник гірший від минулорічного. Тоді вдалося зібрати 3,7 тонни. Хлібороби нарікають на несприятливі погодні умови, обласна влада показниками пишається, а опозиція говорить: в області з урожаєм не все так добре, як стверджує керівництво Черкащини. Деталі – в сюжеті.
Понад мільйонний врожай. Голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб задоволений цьогорічним збором ранніх зернових культур. Урожайність, каже, склала 41,1 центнера з гектара, тоді як у минулому році було 36 із половиною.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Минулої суботи хлібороби Черкащини закінчили збір ранніх зернових культур. Загальний вал склав більше, ніж торік: 1 мільйон 372 тисячі тонн».
Черкащина, говорить чиновник, посідає лідируючі позиції зі збирання врожаю. Попри несприятливу погоду. Особливо гарні в нас врожаї пшениці, наголосив Тулуб, – 44 центнери з гектара. Минулоріч показник був 38.
А поки влада із помпою святкує обжинки, опозиція критикує. Керівник фракції ВО «Батьківщина» в обласній раді Володимир Гресь зазначає, що погодні умови цьогоріч украй несприятливі для доброго врожаю зернових, та влада, мовляв, і тут вирішила схитрувати. Ще за часів Радянського Союзу для того, аби підвищити цифри врожайності, деякі господарства списували площі. Нині, каже він, до цього повертаються знов. Опозиціонер звинувачує владу не тільки в цьому.
Володимир Гресь, депутат Черкаської обласної ради: «Влада примушує підприємства здавати зерно комерційним підприємствам у так званий «Фонд регіонального замовлення». Це практично корупційна схема: примушують підприємства здавати пшеницю другого класу за 1600 гривень, третього класу за 1500 гривень, що на 300-500 гривень дешевше, ніж комерційна ціна на аграрному ринку».
На думку опозиціонера, в такий спосіб владці Черкащини намагаються не допустити підвищення ціни на хліб за рахунок фермерів і власників паїв. Адже здавши зерно за нижчою ціною, орендарі паїв платитимуть селянам менше коштів.