додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Безкоштовне навчання в Черкасах коштує недешево

Безкоштовне навчання в Черкасах коштує недешево

0

Примусові благодійні внески, ремонти, заміна вікон, придбання меблів. І це ще далеко не повний перелік того, на що батьки здають гроші у школах. На що потім йдуть ці кошти – адміністрація навчальних закладів не звітує. Корупція у школах – явище вже звичне. Про неї говорять постійно, але не публічно. Свідками рідкісного випадку стала наша Марія Гаврилян. Знімальну групу ВІККА-НОВИН до себе на збори запросили батьки майбутніх першачків. Продовження теми – у спеціальному репортажі.

Сніжана Денисівна з «Нашої Раші» – збірний образ педагога пострадянського простору. Він хоч і перебільшений, але від правди його творці не далеко відійшли. Син Наталі Некрасової закінчив школу рік тому. Що таке шкільні побори, жінка знає не з чуток.

Наталя Некрасова, мати випускника: «Помимо того, что увеличиваются расходы на репетиторов, вырастают аппетиты и администрации школы. Нужно обязательно делать ремонты в классах. Примечательно то, что дети бережно относились к своему классу, в ремонте он не нуждался, но нас принуждали».

По завершенню навчального року випускники здають кошти на ремонти. Але адміністрація шкіл не гребує збирати гроші і з першачків на ті ж цілі.

Черкаська третя школа. Позапланові батьківські збори. Їх скликали батьки майбутніх першокласників. Запросили директора та представників міського відділу освіти. Організаторів такого віче обурюють непосильні для багатьох грошові внески.

Надія Кондратьєва, мама першокласниці: «На собрании нам было сказано в ультимативной форме собраться на парты, поскольку их нет. Родителей это возмутило, но реакция дирекции была «хи-хи-ха-ха». Но нам все равно непонятно, почему родители обязаны в этом направлении что-либо делать».

На нові парти, говорить Надія Кондратьєва, адміністрація школи вимагає з кожного по 420 гривень. Такі витрати багатьом просто не по кишені. Тим паче, що батьки вже здали благодійний внесок на потреби школи в розмірі 200 гривень. Ця ситуація вразила навіть представника з управління освіти.

Тетяна Ткаченко, директор ЗОШ № 3: «Ми випустили два класи, а набрали три. Тому ми це батькам пояснювали, на один клас у нас не вистачає меблів.

Євген Степко, начальник управління освіти МВК: «А чому ви до нас не зверталися? Ми б, можливо, зробили «перекидку» з інших шкіл. Це не така вже і проблема».

Начальник управління освіти запевнив батьків, що їхній клас до початку навчального року повністю укомплектують меблями, як того вимагають норми. Натомість наполегливо порадив усім про подібні випадки відразу повідомляти у профільний департамент міськвиконкому.

Євген Степко, начальник управління освіти МВК: «Усі гроші, які здають батьки на підтримку матеріально-технічної бази – це винятково їхнє добровільне бажання. Якщо є якісь проблеми із психологічним тиском, залякування тощо, то я прошу звертатися до управління освіти. 95% звернень розглядаються на користь заявників».

Вимагати гроші в батьків і брати їх готівкою вчителі не мають жодного права – це, наголошує Євген Степко, протизаконно.

Євген Степко, начальник управління освіти МВК: «Кожна школа є юридичною особою із власною бухгалтерією, веде власну фінансово-господарську діяльність. Перевіряється відділом освіти, міськими й обласними органами фінансової інспекції. За будь-чиїм запитом бухгалтерія та директор школи повинні надати батькам інформацію щодо використання спецрахунку».

Проте такі залізобетонні правила на практиці є не міцнішими за мильну бульку.

Наталя Некрасова, мати випускника: «Очень тяжело работать с администрацией школы, когда нет обратной связи. Получить элементарный ответ, куда были потрачены деньги, – тишина. Это воспринимается очень злобно и в штыки».

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «Я можу констатувати факт – корупція у школах існує. Корупція в Україні починається зі шкільної парти».

Павло Карась одним із перших у Черкасах публічно порушив питання корумпованості черкаських освітніх закладів. Реакція інтернет-користувачів його шокувала. Негатив у коментарях линув здебільшого на його адресу.

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «Побори у школах – це не лише проблема школи. Дуже часто батьки стимулюють ці побори, вони є активними учасниками цього процесу».

Але вихід, переконаний чиновник, можна знайти і з цієї ситуації. Ближче до початку навчального року Павло Карась обіцяє ініціювати порушення цього питання на загальноміському рівні.

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «Міська влада не буде робити якесь полювання на відьом, але міська влада посилить свою увагу до закладів освіти стосовно тих проблем, які там є».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version