Обласний Комітет виборців України та представники місцевих політштабів звинувачують органи реєстру в саботажу голосування. Через неякісні списки не змогли віддати свій голос понад двадцять п’ять тисяч черкащан. Ці люди не були вчасно внесені до списків. В день голосування через занадто складну, на думку правників, процедуру – виборці так і не змогли поновити своє право. Утім, неякісні списки – це не єдина претензія кавеушників, юристів та очільників штабів до організації виборів. Більше – у наступному сюжеті.
Перший млинець – нанівець. Так в Комітеті виборців говорять про роботу державного реєстру. У списках – хаос. Подекуди відсутні цілі будинки.
Поновити своє виборче право змогли далеко не всі. Правники говорять: суди не спрацювали належним чином. А на окремих дільницях, – зауважує Сергій Пасічник, – навіть бракувало бюлетенів. Так, в онкодиспансері на чотириста виборців – видали всього сімдесят бюлетенів. А плутанина із голосуванням вдома коштувала виборцю з села Шелепухи навіть життя.
Та найбільше претензій у регіоналів до правоохоронців. За словами голови обласної організації Партії регіонів Віталія Бута, черкаська міліція втручалася у хід голосування.
Окрім цього, спостерігачі від партії зафіксували порушення в Монастрищенському районі. Там у ніч на неділю кількість виборців у
списках зросла на 80%. В Умані, – говорить Віталій Бут, – студентів місцевого вишу примушували фотографувати бюлетені і звітуватися перед керівництвом закладу за зроблений вибір. Порушення зафіксовані і на Жашківщині.
Найбільш неконтрольована ситуація з виборами, – зауважують литвинівці, – у сільській місцевості. Там на деяких дільницях навіть не створили умови для голосування. У приміщеннях холодно, не вистачає місця для членів комісії, тому про комфорт для виборців не може бути й мови.
Усе ж порушення під час першого туру і правники, і кавеушники, і навіть представники політштабів називають лише репетицією. Масові фальсифікації вони очікують під час другого туру.