додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Арт-майстерня бодіарту та «hand made»

Арт-майстерня бодіарту та «hand made»

0

Виставка виробів ручної роботи зібрала у Черкаському художньому музеї охочих повправлятися з полімерною глиною та хною. Відвідувачі оригінальної експозиції можуть не тільки помилуватися витворами мистецтва «hand made», а й взяти участь відразу у двох майстер-класах: розпис тіла хною та виготовлення прикрас своїми руками. Виставка триватиме до 23 травня. Вже встигла на ній побувати кореспондентка ВІККА-НОВИН Марина Лук’яненко.

Маріанна працює із полімерною глиною близько року. Усім, хто долучився до майстер-класу, майстриня одночасно розповідає та демонструє: полімерна глина – це пластичний матеріал. При термообробці він стає твердим і схожим на пластмасу або кераміку. Нині Маріанна працює з технікою так званих «квіткових ковбас». Для створення однієї такої ковбаски потрібна глина різних кольорів і неабияка майстерність. Адже з першого разу «квіткова ковбаска» вийде не в кожного.
Маріанна, організатор виставки: «Затем укладываем нарезанные цветочки на уже готовый шарик, можно в любом порядке».
Потому намистинці потрібно надати форму.
Маріанна, організатор виставки: «Когда мы уже скатали шарик, мы его помещаем в духовку, 110-120 градусов, потом вытягиваем бусинку, полируем и вскрываем лаком».
Лакувати намистинки потрібно, як мінімум, тричі. Потім з уже готового матеріалу можна розпочинати збирати задуманий виріб.

Мар’яні, яка взяла участь у майстер-класі й спробувала зробити щось своїми руками, працювати із пластикою сподобалося.
Мар’яна, відвідувач виставки: «Уперше взяла в руки цей матеріал, спочатку вийшов ось такий, потім ось такий, а тепер ось такий – гарненький. Дуже творчо, дуже класно, дуже швидко».
Поряд із майстер-класом «hand made», художники демонструють варіанти розпису тіла глиною та хною. Такі візерунки на тілі – абсолютно нешкідливі, переконує відвідувачів виставки художниця-початківець Анна. Цим різновидом бодіарту дівчина захопилася зовсім нещодавно. Якщо раніше хною розмальовували долоні та ступні, то нині, за словами Ані, місце для такого малюнка знайдеться на будь-якій ділянці тіла.
Анна, художниця: «Просто в пакетик мы набрали хны, сделали маленькое отверстие и наносим рисунок, его контуры. точечки, полосочки, кому что нравится».
Через певний час залишки хни зі шкіри майстер знімає шпателем. Аби малюнок тримався довше, впродовж доби небажано його мочити водою. Тоді теракотовий візерунок лишатиметься на тілі до 14 днів.
Малюнок на руці цієї дівчини майстер виконав білою глиною. Орнамент має символічне значення, а в традиції такого розпису э слов’янське коріння.
Міла, відвідувачка виставки: «Сидела немножко в напряжении, интересно ведь было, что получится, раньше такие рисунки наносили на руки невест, ощущения во время росписи были очень и очень приятные».
На жаль, візерунки, виконані білою глиною, – не довговічні. Їх легко можна змити звичайною водою.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version