додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Американські новинарі провели лекцію для студентів-журналістів

Американські новинарі провели лекцію для студентів-журналістів

0

Заокеанські медійники розкривали професійні секрети майбутнім журналістам. Американські новинарі провели лекцію для студентів Черкаського національного університету. Усе у межах навчального гранту міжнародного проекту "Айрекс". Його з-поміж шести учасників виграв наш телеканал. Здобутим досвідом готова поділися Ірина Головка.

У такій телестудії шліфують свої вміння студенти-журналісти Черкаського національного університету. Тепер її показують американським колегам – маститим медійникам. Після оглядини – лекція по-американськи. Для початку знайомство:

Біл Лем, директор телекомпанії: "Найбільшою станцією, яка виробляє новини це є наша телестанція WDRB у місті Луївіль, штат Кентакі, у нас у ньюзрумі працює 80 журналістів".

Американські колеги студентів попереджають: журналістика перейшла на новий етап розвитку, більш складний.

Бері Фулмер, директор з новин: "Час, коли хтось каже, що він лише журналіст, чи лише оператор, чи монтажер, закінчується. Сьогоднішні журналісти можуть робити усе, увесь цикл робіт. Тобто, щоб бути успішним журналістом треба вивчити усього потрохи і вміти робити усе".

Послухати про американські медіа прийшла і студентка 5 курсу Леся Матвєєва. Каже: західна журналістика є віддавна еталоном, хоч і не основною мрією.

Леся Матвєєва, студентка: "Наша мрія про те, що закордоном журналісти – високооплачувана робота, це теж неправда, що це складна праця як у нас, так і у них".

Світлана Жолобайло керівник меді-відділу організації "ІREX": "Звичайно, що не усі стандарти можна використовувати в українських реаліях тому, що є певні умови, різні умови, але є певні моменти, які мають знати майбутній журналіст чи то Америка, чи то Україна".

Кафедра журналістики Черкаського національного співпрацює з телеканалом "ВІККА" давно. Викладачі, кажуть, це є корисним насамперед для студентів.

Світлана Коваль, викладач: "Студентам завжди цікаво дізнаватися щось нове, особливо, коли цей досвід, якого немає в Україні. І я думаю це їм дуже корисно. Я думаю, вони для себе дізнаються багато нової інформації".

Насамкінець американські колеги студентів попереджають:

Бері Фулмер, директор з новин: "Як тільки хвороба з назвою журналістика поселиться у вас в організмі, ви уже не зможете від неї позбутися".

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version