додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Амброзія продовжує спустошувати кишені черкасців

Амброзія продовжує спустошувати кишені черкасців

0

Не встигли черкасці оговтатись від тополиного пуху, як прийшла нова біда – амброзія. У Черкасах майже 40 гектарів землі уражені цією підступною рослиною-алергеном. Безсилі проти неї і лікарі, і владці. Щодня на перевірки виходить десяток муніципальних інспекторів. Вони перевіряють приватні садиби та територію підприємств, де буяє амброзія. Проте приписи та високі штрафи дисциплінують не всіх.

Щороку з середини літа до середини осені Надія працює на аптеку. У неї – алергія на квітування рослин.

Надія Краснянська, алергік: «Зараз у мене нежить, кашель».

Від підступного бур

Надія Краснянська, алергік: «Стараюсь у період цвітіння менше гуляти, щоб менше провокувати хворобу».

Таких, як Надія, у Черкасах ледь не щотретій. І щороку жертв амброзії лише більшає. Боротися з горе-рослиною, кажуть лікарі, хворому доводиться протягом усього життя. Бо позбутися алергії назавжди неможливо.

Антон Лисенко, зав. пульмонологічного відділення Першої міської лікарні Черкас:

Окрім щоденної боротьби з підступним пилом, лікар радить дотримуватись спеціальної гіпоалергенної дієти. Слід відмовитись від провокаторів алергії: меду, шоколаду, морепродуктів і кольорових фруктів.

Антон Лисенко, зав. пульмонологічного відділення Першої міської лікарні Черкас: «Можна вживати білі продукти – рис, картоплю. Каші теж не алергічні. Така дієта дозволить уникнути харчової алергії і швидше одужати в період алергічних реакцій».

Цього року через дощі амброзія пішла в наступ раніше, кажуть в міському управлінні інспектування. Щодня десяток інспекторів перевіряють небезпечні території. За два тижні склали 31 припис.

Олександр Давиденко, начальник управління інспектування МВК: «Це – суб’єкти господарювання, це землі міської ради, це так звані безгосподарські землі. І ті, що біля приватних домоволодінь».

Спершу порушників просять привести територію до ладу. Якщо прохання ігнорують – карають штрафом.

Олександр Давиденко, начальник управління інспектування МВК: «Якщо це суб’єкт господарювання, то від 800 до 1700 грн. Якщо це фізична особа, то від 340 до 800 грн.».

На програму боротьби з амброзією, як і торік, виділили 150 тисяч гривень. За ці кошти упорядкують сорок гектарів уражених земель. Про масову боротьбу з карантинними бур’янами днями активно говорили й у Києві. У Міністерстві екології кажуть: аби позбутися амброзії назавжди, треба витратити непосильну для бюджету суму – 7,5 млрд. гривень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version