Порушення на виборах. Про свої спостереження за перебігом виборчої кампанії та днем голосування розповіли активісти КВУ та «ОПОРИ». Адмінресурс, підкуп виборців, порушення правил агітації – все це вкупі викривило результати голосування не менш як на 10%. Не порадувала активістів і низька явка виборців на Черкащині – 61%. Більше –в сюжеті.
Прес-конференцію опорівці хотіли розпочати з результатів власного паралельного підрахунку голосів, який вели їхні спостерігачі на кожній дільниці. Та їм це не вдалося. Кажуть: результати містилися на сайті, а його атакували хакери.
Сергій Варич, представник ГМ «ОПОРА»: «Ця атака велася на наш сайт із-за меж України. Це була низка комп’ютерів, розташованих у Кореї та Китаї. Це спланована акція з міжнародним слідом».
Тож результати власного підрахунку активісти пообіцяли оголосити за кілька днів, як тільки-но вдасться відновити роботу сервера. Натомість розповіли про порушення, зафіксовані їхніми спостерігачами в день голосування. Найзапекліша боротьба із застосуванням брудних технологій точилася на мажоритарних округах. Лідери серед кількості порушень – 200 і 198 округи. На останньому зафіксували суттєві конфлікти навіть із застосуванням фізичної сили. Причиною стало дивне рішення 198-ої ОВК.
Сергій Варич, представник ГМ «ОПОРА»: «Напередодні ввечері головою комісії і членами комісії вирішено змінити подання політичних партій і замінити значну кількість членів ДВК, які потім упродовж дня намагалися вступити у свої права, значна частина з них не мала належно оформлених документів».
Марина Макуха, представник ГМ «ОПОРА»: «У двох округах – 198 (Кам’янка) та 200 (Умань) були присутні у великій кількості жителі інших областей. Здебільшого це були кремезної статури молоді люди. Вони долучалися до роботи на дільницях в останній день голосування, також приходили та реєструвалися як спостерігачі та журналісти у великих групах».
Викликає подив у опорівців і кавеушників і те, що в лікарнях і місцях позбавлення волі на Черкащині більшість виборців проголосували за партію влади. Численні порушення зафіксували в сільській місцевості під час голосування вдома. Приміром, так у селі Балаклея за годину встигли проголосувати 60 виборців. Проти своїх опонентів мажоритарники використовували юридичні технології.
Юрій Сас, експерт КВУ в Черкаській області: «Штаби сиділи замість того, щоб думати, як сподобатися більше виборцям. Вони думали в останній тиждень, як погіршити результат опонентів, скасувавши вибори на останніх дільницях».
За прогнозами експертів КВУ, результати виборів по 197, 198 та 200 округах можуть бути оскаржені.