Акти на землю

0

Більше півмільйона актів на землю отримали українці впродовж 2012 року. Першим етапом на цьому шляху було створення Земельного агентства. Установа допомагала селянам отримувати державні акти на землю. Сьогодні це питання ще залишається актуальним для багатьох українців. Про всі особливості земельного законодавства та механізми отримання державних актів – у сюжеті.

Земельне питання завжди було наріжним каменем громадянського спокою в Україні. Жителі Обухівського району пам’ятають усі перипетії навколо нещодавнього земельного конфлікту.

Анатолій Присяжнюк, голова Київської обласної державної адміністрації: «Двічі на рік палили архіви, палили документацію. Зникали люди, які були в черзі».

Метастази корупції, зловживань і злочинів росли з черги. Аби запобігти в подальшому таким діянням, новий Президент і керівники наново створеного Земельного агентства розпочали свою роботу.

Сергій Тимченко, голова Державного агентства земельних ресурсів: «Ликвидировать очереди. Ликвидировать всякие попытки взяточничества и вымогательства. Вовремя выдавать справки, акты, вовремя производить регистрацию. Создать условия, удобные и комфортные, для людей».

В Обухівському районі в селі Перше травня проживає Ганна Коновал. Акт на свою землю пенсіонерка отримала лише в 2012 році. На 96-ий день народження.

Микола Коновал, син Ганни Коновал: «То якась накладка була, таке щось. Так час минув, що п’ять років довелося чекати».

Помилки попередників, нинішні керівники Держкомзему виправляють особисто. Щоби повернути довіру людей, начальник і голова управління відвідують пенсіонерів і вручають їм акти на землю. Побували держкомземівці і в 71-річної Катерини Лозової.

Катерина Лозова, жителька с. Перше травня: «Слава Богу, дочекалися. Ми тепер будемо спокійні. Будемо знати, що влада за нами турбується. Спасибі велике всім!».

Але навіть при бажанні керівники не можуть приїхати до всіх селян. Тому з початку року вирішили спростити бюрократичну процедуру. Вже 10 місяців в Україні діє механізм «єдиного вікна».

В’ячеслав Безрук, начальник управління Держкомзему Обухівського району: «Знищена ланка, за якою громадянин повинен погоджувати документацію в різних інстанціях».

Тепер реєстрацію мають проводити за 2 тижні. Довідки та копії видавати в день реєстрації заяви. Будь-яку іншу інформацію – впродовж десяти днів. Також для зручності громадян вводять єдину автоматизовану систему та базу даних всіх земельних ділянок.

Анатолій Присяжнюк, голова Київської обласної державної адміністрації: «Перша фаза якраз цієї реформи – це Земельне агентство. Земельне агентство сьогодні розпочало працювати. І ми бачимо, як кажуть, плоди цієї роботи».

Сьогодні головне завдання агентства – запобігання спробам спекуляцій за допомогою великих податків. За 5-6 років розраховують сформувати когорту ефективних землекористувачів. Лише після цього купівля-продаж стане реальністю.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version