додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Акціонерні новації: ПАТ замість ВАТ

Акціонерні новації: ПАТ замість ВАТ

0

Незабаром в Україні не стане відкритих та закритих товариств. До тридцятого квітня наступного року всі вони перетворяться на публічні та приватні. Саме такої реорганізації вимагає новий Закон «Про акціонерні товариства». Таким чином українські товариства мають наблизитися до європейських стандартів діяльності. Цей процес розпочався і на Черкащині: 20% акціонерних товариств області почали запроваджувати нововведення. Всього ж в Україні процесу перетворення підлягають майже 17 тисяч товариств.

Познайомити місцеві акціонерні товариства з новим Законом взялися Черкаське територіальне управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку спільно з представниками Центру комерційного права. Адже зміни щодо діяльності акціонерних товариств в законі досить суттєві. Вони стосуються не лише внутрішніх правил функціонування товариств, але й обігу цінних паперів на фондовому ринку. Так, наприклад, усі закриті та відкриті товариства повинні набути нового статусу.
Микола Бурмака, член ДКЦПФР: «Усі відкриті та закриті акціонерні товариства, які сьогодні існують як акціонерні товариства, після 30 квітня 2011 року, мають існувати як приватні та публічні».
Компанії із сотнею акціонерів стануть приватними, скорочено – ПрАТ, або публічними – ПАТ. Ті, в яких більше ста – лише публічними. Інша ситуація з банками – за законом вони мають бути лише публічними.

Процес «перетворень» досить складний. Компаніям доведеться внести зміни до статуту, виклавши його в новій редакції. Це призведе до витрат акціонерних товариств на заміну печаток, штампів і бланків. Необхідно буде також відкоригувати численні нормативно-правові акти, у яких раніше використовувалися скорочення ВАТ або ЗАТ. Проте, чимало акціонерних товариств Черкащини «перетворень» не бояться і вже почали приводити свою діяльність у відповідність до нового закону.
Алевтина Губар, нач. Черкаського територіального управління ДКЦПФР: «Акціонерні товариства Черкаської області на даному етапі досить активно розпочали приведення своєї діяльності у відповідність до вимог. Близько 20% підприємств нашої області пройшли перший етап, тобто. здійснили дематеріалізацію цінних паперів».
Чимало нюансів у розміщенні акцій. Так, публічне товариство може здійснювати публічне і приватне розміщення акцій, а приватне – тільки приватне. Акції приватного товариства не можуть купуватись або продаватись на фондовій біржі, за винятком проведення аукціону. Акції публічного товариства мають обов’язково пройти процедуру так званого лістингу – експертного допуску до біржових торгів, і числитись у реєстрі щонайменше однієї біржі. Крім усіх цих змін, до 30 жовтня поточного року акції документарної форми слід перевести в бездокументарну. Нові правила для акціонерних товариств можуть викликати чимало питань, тому експерти радять бути уважними і дотримуватись закону, аби не опинитися поза ним.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version