90 років університету

0

90-річчя відсвяткував Черкаський національний університет імені Б. Хмельницького. Ювіляра привітали столичні та місцеві чиновники, науковці та викладачі, а також колишні та нинішні студенти. Урочистота по-домашньому тепло університет зустрів своїх друзіві партнеріву ПК «Дружба народів». За 90 років навчальний заклад виріс із інституту народної освіти до сучасного класичного університету європейського рівня. Більше про досягнення та здобутки альма-матер у сюжеті журналістів ВІККА-НОВИН.


У фойє – тиснява, голосний оркестр і щире спілкування. Випускники різних років приїхали привітати рідний заклад зі святом.
Валентина Савицька, випускниця університету, нач. відділу освіти Жашківської РДА: «Черкаський педагогічний інститут закінчила у 1983 році. Факультет укр. філології. Я дуже рада, що є така нагода з усіма святкувати ювілей університету».
Микола Петренко, випускник, директор обл. підприємства «Черкаситурист»: «Закінчив інститут у 1967 році, факультет укр. філології».
За 90 років Черкаський національний університет підготував близько 50 тисяч фахівців. Вони представляють альма-матер на всіх континентах. Ректор Анатолій Кузьмінський із гордістю розказує про всі досягнення рідного закладу.
Анатолій Кузьмінський, ректор ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Університет визнаний у світідвома солідними університетськими організаціями: Євроазіатською асоціацією університетів та Мережею університетів Чорноморського регіону. В рамках партнерських угод ми співпрацюємо з 62 провідними університетами світу».

Найбільше університет пишається професурою. Про наукові дослідження черкаських науковців знають за межами України. Професор Андрій Гусак із династії викладачів. В університеті працював його батько, тепер чоловік сіє добре, вічнета мудре. Вже більше 30 років.
Андрій Гусак, професор, доктор фізико-математичних наук: «Ми не Кембрідж і не Гарвард, навіть не Київський університет, але маємо багато досягнень. Єдине, що скажу:я побував у 20 країнах світу, головна вада нашої освіти – це те, що наші студенти є недостатньо самостійними».
Сумліннай активна студентка Марина Богомазова щойно зі сцени. У руках – іменний годинник від Верховної Ради.
Марина Богомазова, голова ради студентського самоврядування: «Живеться студентам то добре, то погано. Є свята, концерти, зустрічі. А ближче до сесії треба вчитися. Я не жалкую, що вступила до університету».
Не жалкують про своє університетське сьогоденняі викладачі університету. Досягнення багатьох із них оцінили рада університету та обласні чиновники – почесними грамотами та іменними подарунками. Не забули й про студентів. На покращення умов у студентських гуртожитках обласна влада виділила 100 тисяч гривень.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Хай ніколи не згаснуть іскри студентської творчості, У випускників будуть здобутки, а університет і надалі залишається затишною домівкою для прийдешніх поколінь».
Після урочистих промов і щирих привітань слово взяли студенти. На сцені вони довели, що, крім знань, мають ще й талант.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version