9 листопада черкасці відзначають День української писемності та мови. Це – одне з наймолодших державних свят. У 1997 за ініціативою Всеукраїнського товариства «Просвіта» його запровадив тодішній Президент України. За словами дослідників, щороку це свято відзначають на честь українського літописця Нестора. Мовляв, саме з його творінь і бере початок писемна українська мова. Чи згадували літописця цього дня у черкаській гімназії № 31 та як відзначали День писемності черкаські школярі – знає Марина Лук’яненко.
Цього дня настрій гімназистів-п’ятикласників, як ніколи, піднесений. Святково вбрані та з усмішками на обличчях, вони працюють над завданнями конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика. Цей усеукраїнський марафон у 31-ій гімназії традиційно стартуєв День української писемності та мови. Цього ж таки дня знімальна групи телеканалу “ВІККА” вирішила з’ясувати: чи спілкуються вбранів національний одяг школярі зі своїми друзями та рідними українською.
Школярі: «Я спілкуюся українською, цією мовою говорять усі мої родичі»,«Інколи я говорю російською, але не так часто, як українською», «Дуже цікаво розмовляти українською, бо ця мова багата», «Я спілкуюся винятково українською, бо російської я навіть не знаю».
Учениця 8-го класу Оксана вважає, що говорити українською сьогодні престижно. Розумниця щороку бере участь у конкурсі знавців української мови.
Оксана, учениця 8-го класу, гімназія № 31: «Учні мають змогу показати, що вони мають талант, вони можуть продемонструвати своє володіння мовою, а також те, що українська мова постійно розвивається».
Призерка обласного етапу конкурсу Петра Яцика – Валентина – до уроків української мови та літератури готується ретельно. Дівчина вже наступного року збирається вступати на філологічний.
Валентина, учениця 11-го класу, гімназія № 31: «Я цікавлюся філологією, але який оберу напрямок, ще не визначилася.Я буду вивчати або загальну філологію, або видавничу справу та редагування».
Директор школи Василь Пивоваров у таких патріотичних пориваннях учнів гімназії підтримує.
Василь Пивоваров, директор гімназії № 31: «Ми хочемо виховувати своїх діток, які навчаються у нашій школі, патріотами України, а без знання української мови про який патріотизм ми можемо говорити».
Патріотизм у гімназистах досвідчені педагоги виховують ів позаурочний час. Свою вправність у спілкуванні українською школярі продемонстрували на святковому концерті. Діти декламували вірші рідною мовою та співали українських пісень.