5 днів без води. Саме стільки комунального блага немаєв більш аніж 20 будинках провулку Степовий.У мережах зник тиск. Вода є у кількох дворах на початку провулку, решта ж помешкань залишаються без неї. Жителі Степового – переважно пенсіонери.Самотужки постачати воду в період ожеледиці для них – неабияка проблема.У вуличній колонці вода брудна, а сусідні взагалі не працюють. Доки людей рятує бутильована вода з магазину, комунальники шукають причину збою водопостачання. Тему продовжить Ірина Гришко.
Це вже третя яма, яку розкопали працівники КП «Черкасиводоканал» через ситуаціюпо провулку.
Мешканець будинку №10 Юрій Олексійович пильнує ситуацію, навіть дає поради. В його дворі з водопостачанням усе гаразд, бо дім на початку провулку. А ось за сусідів хвилюється.
Юрій Олексійович, місцевий мешканець: «У мене вода є, бо я ось тут поряд живу, а там далів людей немає. Все риють хлопці, а причини не знайдуть».
Людмилі Вікторівні, яка проживає в будинку№19, не пощастило. З минулої п’ятниці в кранах – ані краплі води.
Людмила Паршикова, місцева мешканка: «І не тече з 28 січня».
Допомагають із водопостачанням діти. Жінка їздить до них купатися, діти завозять їй воду в пляшках. Утім, такі непередбачені витрати б’ють по кишені пенсіонерки. За кожен бутель вона віддає більше восьми гривень.
Воду можна набирати з вуличної колонки. Але там вона брудна, а на сусідніх вулицях колонки не працюють.
Людмила Паршикова, місцева мешканка: «Мені диспетчер порадила ходити по сусідах».
Проте носити воду від сусідів пані Людмила не може. Жінка після операції. Вона обурена, що за 5 днів не з’ясували причину зниження тиску в мережі. Нарікає на роботу працівників водоканалу. На підприємстві ж запевняють: роблять усе можливе. Та знайти місце, де забилася труба, непросто. Водогін побудували жителі приватного сектора самостійно, на нього навіть проектної документації немає.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Він побудований багато десятиліть тому і вже зносився.У невизначеному місці зник тиск, і забилася іржою труба».
Подібні ситуації – не рідкість, говорить Сергій Овчаренко. Аби вчасно замінювати старі мережі, необхідно збільшувати тарифи. Наразі Національна комісія з регулювання електроенергетики зробити цього не дозволяє. Тож залишається лише ремонтувати.
Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «На сьогодні методом “втика”, бо спеціального обладнання немає. Більше 60% мереж треба замінити».
Сьогодні на Степовому ситуація покращилася. З кранів тече тоненька цівка води.