додому Новини на ВІККА ВіККА-новини 24 тисячі черкащан нині не можуть знайти роботу

24 тисячі черкащан нині не можуть знайти роботу

0

24 тисячі черкащан нині не можуть знайти роботу. І це тоді, коли вільних місць на обласному ринку праці усього 917. Аби працевлаштуватися – педагоги йдуть у манікюрниці, а звільнені держслужбовці стають швачками. Перекваліфікація, за словами знавців ринку праці, що далі, то популярніша. Якщо торік змінити професію вирішили більше 2 тисяч черкащан, то цьогоріч перенавчання вже пройшли близько 5 тисяч жителів області. Який фах обирають черкащани з другої спроби, знає Марина Лук’яненко.

Ситуація на ринку праці області залишається складною, напруженою, а ще контрольованою та передбачуваною, звітує заступник начальника ГУ праці та соціального захисту населення Микола Ткаченко. За словами посадовця, позитивні зміни є. Зменшується кількість працівників, які перебували у відпустках «за свій рахунок», та збільшується кількість заявлених роботодавцями вакансій. На початок року таких зареєстровано 288, нині вільних місць – 917.
Микола Ткаченко, заступник начальника ГУ праці та соціального захисту населення Черкаської ОДА: «Відповідно відбулося зменшення навантаження незайнятих громадян на 1 вакансію з 89 осіб на початок року до 26 осіб на кінець травня, хоча якщо брати по Україні, то ми дуже відстаємо».
Дедалі більшої популярності набуває перекваліфікація кадрів. Для безробітних із вищою освітою діють курси підвищення кваліфікації за напрямами «Менеджмент і маркетинг», «Організація бізнесу», «Страхова справа».

Наталія Казарінова, ректор Східноєвропейського університету економіки та менеджменту: «Існує можливість отримати другу вищу освіту, перенавчитися за всіма напрямками».
Нині на ринку праці, переконує експерт із післядипломної освіти Сергій Савченко, діє єдиний закон – працевлаштовується той, чия професія запитана.
Сергій Савченко, директор інституту міжнародної та післядипломної освіти СУЕМ: «Люди поняли, что переводчик – это не совсем профессия, нужно еще что-то. Поэтому, получив высшее образование переводчика, они еще хотят получить знания, например, по экономике и менеджменту».
Кардинально змінити фах безробітним допоможе навчання за робочими спеціальностями. Точно не залишаться без роботи продавці, швачки, кондитери, електрогазозварювальники, слюсарі з ремонту автомобілів, муляри, маляри та водії.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version