додому Новини на ВІККА ВіККА-новини 130 тисяч черкащан п’ють з-під крана технічну воду

130 тисяч черкащан п’ють з-під крана технічну воду

0

130 тисяч черкащан п’ють з-під крана технічну воду. Така невтішна статистика від обласних санепідеміологів. Криниці на Черкащині теж перестали бути джерелом якісної води. Там перевіряльники знаходять надмір нітратів і нітритів. Приміром, у більшості криниць, що в черкаській Дахнівці, гнила вода. А от решті містян, за інформацією обласної СЕС, пощастило чи не найбільше. Бо з наших кранів, стверджують вони, тече найякісніша вода на всю Черкащину. Як її очищують – бачила Вікторія Курченко.

У лабораторії «Черкасиводоканалу» проводять короткий лікнеп із очищення води. Ось у цій ємності – дніпрова. До неї лаборант додає реагенти. І починається реакція. На ось таких «пластівцях» осідають компоненти, яких і близько не має бути в питній воді. Потому, за технологією, її відфільтрують та похлорують. У житті ці всі етапи відбуваються на водоочисній станції підприємства. За часом процедура тривала. Тільки очищують дніпрову воду не менше семи годин. Реагенти, розповідає головний технолог, міськводоканал використовує найсучасніші. Технології – теж.
Олександр Гончаренко, головний технолог КП «Черкасиводоканал»: «За цей рік ми практично в 4-5 разів зменшили ту кількість хлору, яка надходить до питної води, завдяки постійному використанню технологій амонізації. Тобто ми обробляємо воду зв’язаним хлором. Він не настільки шкідливий та його треба в значно меншій кількості».

Воду, яку подає підприємство на місто, контролюють щоденно. Цьогоріч, говорить головний технолог, не було жодного випадку перевищення вмісту хлороформу у воді. Навпаки – там його удвічі, а то й утричі менше за норматив. Нині можливо, додає фахівець, очищувати воду взагалі без хлору.
Олександр Гончаренко, головний технолог КП «Черкасиводоканал»: «Вони, по-перше, досить дороговартісні. Такі, як озонування, УФ-опромінення. Найбільша вада – вода, оброблена таким чином, практично не має захисту від повторного потрапляння шкідливих мікроорганізмів».
У Черкасах із-під кранів тече найякісніша вода в усій області. Так кажуть санепідеміологи. Водоканалівці пояснюють: чому самі черкасці, бува, нарікають на живильну вологу.
Тетяна Проценко, начальник лабораторії КП «Черкасиводоканал»: «Вода, яка потрапляє у квартири споживачів, має погіршені органолептичні властивості, у зв’язку з тим, що в нас стара водопровідна мережа. А органолептичні властивості – це запах, присмак, погіршується кольоровість води та збільшується вміст заліза».
Тому фахівці все ж радять водопровідну воду доочищувати найпростішим фільтром.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version