додому Новини на ВІККА Політичні новини Рабинович: Президент має бути Гарантом Конституції, а не відмовчуватись, коли її ґвалтують...

Рабинович: Президент має бути Гарантом Конституції, а не відмовчуватись, коли її ґвалтують і скасовують

0

Новообраний президент країни перш за все повинен стежити за виконанням положень Основного закону і пам'ятати, що Україна – парламентсько-президентська республіка, де президент має обмежені повноваження. Про це заявив народний депутат України і голова партії "Опозиційна платформа – За життя" в прямому ефірі програми "Пульс" на телеканалі "112 Україна".

"Навіть якщо Володимир Зеленський стане президентом, то у нього не вийде швидко змінити ситуацію в країні на краще, тому що повноваження президента обмежені Конституцією. В Основному законі написано, що президент України може призначити міністра оборони, главу МЗС, секретаря РНБО, генерального прокурора, голову СБУ та голову Нацбанку. І то – не без допомоги парламенту! Президент не має відношення до економіки, що не приватизує банки, він – гарант Конституції. Гарантом же можна назвати того, хто стежить за виконанням "закону номер один", – підкреслив політик.

Парламентарій нагадав, що чинний глава держави "відмовчується" і в разі, пов'язаному з відсутністю більшості в парламенті, і в разі, пов'язаному з його бізнес-партнером і екс першим заступником секретаря РНБО Гладковського Свинарчуком.

"Виходячи з положень "закону номер один" країною править парламентська більшість – 226 депутатів. Але фактично адже коаліції – немає! Я кілька разів просив спікера Верховної Ради Андрія Парубія надати список парламентаріїв, які входять до більшості, в міфічну коаліцію, на що він відповів: "не маю повноважень!". Глава парламенту не має повноважень дати народному депутату список народних обранців, які входять в більшість, яка править країною? Це – сюрреалізм! І президент знову не заступився за Конституцію!.. Петро Порошенко днями сказав, що більше не буде призначати друзів на ключові пости в державі. Нагадаю, що ми чотири роки вже платимо військовий збір, який йде в загальну скарбницю. Потім друзі президента – Свинарчук – за завищеними цінами закуповують деталі для військової техніки з цієї ж скарбниці", – обурився Вадим Рабинович.

Глава партії "Опозиційна платформа – За життя" також вважає, що новообраному президенту слід ініціювати перепис населення в країні, щоб "розуміти, як управляти господарством".

"Щоб годувати сім'ю треба зрозуміти, скільки людина в родині. Якщо у людини двоє дітей, то він купує одне кількість продуктів, якщо четверо – інше. Так і в державі! Згідно із законом України у нас регулярно повинна проводитися перепис населення. Ми ж проводили її в останній раз в 2001 році. Тобто ми поняття не маємо, скільки людей живе в країні! Яке право влада має виписувати будь-яке кількість бюлетенів, якщо вона не вважала за кількість померлих, які виїхали і так далі? Ми – єдина країна в світі, в якій нікого не цікавить кількість жителів. Це, як і війна на Донбасі: просто комусь вигідно, щоб вона тривала нескінченно! Звідси і всі проблеми при складанні бюджету, тому що при його формуванні влада "на око" міряє і кількість пенсіонерів, між якими нібито будуть розподіляти гроші з пенсійного фонду. А може, пенсіонерів вже набагато менше взагалі?" – підкреслив народний депутат.

Політик упевнений, що після 2001 року влада боялася сказати кількість проживаючих в країні людей, тому що українці і світове співтовариство "жахнуться від отриманих результатів перепису".

"Нам потрібно зрозуміти, скільки людей живе в країні, щоб розуміти як управляти країною, формувати бюджети. Але влада боїться цього, тому що знає, що перепис покаже катастрофічну ситуацію. На сьогоднішній день існує лише одна статистика за кількістю жителів в Україні – це дані ООН, яка розраховує чисельність населення за рівнем споживання хліба. За даними ООН, нас проживає в Україні близько 25 мільйонів! .. Всього лише! .. Упевнений, нова влада, яка хоче будувати, а не грабувати, зобов'язана провести перепис населення! ", – резюмував Вадим Рабинович.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version