Черкаські кандидати в народні депутати не надто переймалися своїми передвиборчими програмами. Там повно помилок. Передовсім, шкутильгає в кандидатів граматика. Але є чималі проблеми і з логікою. Такий висновок зробили в обласному осередку Комітету виборців України, проаналізувавши програми усіх 113 черкаських мажоритарників. На основі експертного дослідження Вікторія Курченко склала рейтинг найбільших програмних нісенітниць.
На останній сходинці ТОП-5 програмних нісенітниць творіння кандидатки по виборчому округу № 200 Катерини Маліченко. Себе називає не горлопаном, який рве на собі сорочку «за народ», а реальним захисником людей. Лишень зі своєю статтю пані Катерина не визначилася. Бо в одному реченні про себе пише таке: «Я свій вибір ЗРОБИВ і ПРИЙНЯЛА рішення балотуватись до Верховної Ради України».
Зі статтю точно визначився кандидат по 196-ому округу Володимир Лішавський. Зате заплутався у своїх же обіцянках. Бо він за те, щоб селянин був єдиним господарем на своїй землі. І в той же час за відновлення колективного господарства на селі. За поєднання непоєднуваного має четверту сходинку.
Трійку найбільших програмних нісенітниць відкриває витвір кандидата по 197-му округу Василя Свічинського. Він хоче стати, в разі перемоги на виборах, великим цензором. Це в 21 столітті. Чоловік збирається боротися за те, щоб ЗМІ не викликали депресію в людей. За яким принципом цензуруватиме пресу, інтернет-видання, радіо й телебачення – у програмі не зазначено.
Срібло ж в Олександра Блажевича з його програмою. Він кандидат по 196-му округу. Своїм завданням у ВР вважає «покласти край монополії не завжди компетентних та, як правило, аморальних політиків на управління державою». Усе б нічого, аби про аморальність інших не писав кандидат, якого в обласному КВУ називають клоном. Бо на 196-му окрузі відразу два Блажевичі – Сергій і Олександр. Не родичі.
На почесному першому місці рейтингу теж клони. Але не люди, а програми. У кандидаток цього ж, 196-го, округу Алли Яременко та Інни Пономаренко вони написані, як під копірку. Лише на початку слова місцями поміняні. Перша хоче побудувати «соціально-орієнтовану, незалежну державу». Інша – «незалежну, соціально-орієнтовану державу». За біографіями на сайті ЦВК, обох кандидаток нічого не поєднує.