Справжній «маніяк» спортивних майданчиків та футбольних полів, за часів свого депутатства і задовго до нього Олег Петренко невтомно опікувався черкаським спортом. Ще у 2007-2008 роках, коли він очолював комітет з фізичної культури та спорту у Черкаській міській раді, Черкаси єдиний раз за свою історію отримали статус «Найспортивніше місто України». Каже, що досконало знає проблеми й пріоритети цієї галузі.
Один із найяскравіших прикладів сприяння нардепа Петренка черкаському спорту – виділення коштів на будівництво нової зали для занять спортивною гімнастикою.
«Я робив це з розумінням того, що цей вид спорту є базовим. Не обов’язково всі їхні вихованці будуть гімнастами, але там вони отримають необхідний старт. Однак дивлячись в очі дітей і тренерів, я впевнений, що через декілька років ми матимемо олімпійських чемпіонів», – ділиться емоціями політик.
Втім, допомога черкаському спорту не обмежилась лише гімнастичною залою У багатьох дворах шкіл з’явилися майданчики з тренажерами. І насправді більша частина коштів, виділених на їх встановлення – державні субвенції, а лише незначна частина – з місцевого бюджету. Відкривалися футбольні поля, на мільйони гривень було придбано інвентарю для фехтування, легкої атлетики, інваспорту (для діток з інвалідністю) та багато іншого.
Окрім спорту, за роки роботи у парламенті Олег Миколайович переймався і черкаською медициною. Так, за його сприяння за рахунок держави було суттєво було покращено матеріальну базу 3-ї міської лікарні та пологового будинку на Олени Теліги. Також опікувався Черкаським обласним кардіоцентром. Спільними зусиллями вдалося зробити цей заклад одним із кращих у країні, із сучасним обладнанням та можливістю проводити надскладні операції.
Нині ж своє рішення балотуватись в обласну раду від ВО «Черкащани» Олег Петренко називає абсолютно свідомим, адже йтиме туди, каже, не «солодкого» місця в списку, а зі свого рідного округу. Тут планує отримати максимум довіри земляків.
«Наразі в обласній раді немає жодного депутата, якого б обрали в Черкасах. І коли мова заходить про розподіл грошей, місто жаліється, що йому нічого не перепадає. А як по-іншому, якщо рішення приймають депутати зі Шполи, Ватутіного, Канева, інших районів, у яких в пріоритеті власні виборці? – розмірковує пан Олег.
Переконує: у Черкасах є чимало закладів обласної комунальної власності, яким просто необхідне фінансування, аби вони могли розвиватися. І в цих закладах містяни навчаються, займаються спортом, лікуються.
«Тому своїм завдання в обласній раді я бачу роботу над справедливим розподілом бюджету. Пріоритети залишаться тими ж, що і раніше. Це охорона здоров’я, освіта, спорт, дороги, реалізація серйозних інфраструктурних об’єктів, – каже політик. – Один із основних пріоритетів – відновлення роботи черкаського аеропорту. Можна говорити і про залучення інвесторів, але як мінімум, треба завершувати реконструкцію за рахунок коштів із бюджетів усіх рівнів.
У наших політиків є звичка «розмазувати» бюджетні кошти тонким шаром. Тоді перед виборами можна прийти в якусь школу і сказати: «Ось там, на другому поверсі, два крайні вікна, це я зробив». Усе це непогано діє на виборців. Але ще у парламенті я вирішив для себе, що не буду гнатися за такою популярністю, а зосереджуватимусь саме на великих проектах».
Свій вибір політичної сили, з якою йтиме у прийдешні вибори, Олег Петренко пояснює злагодженістю в роботі команди «Черкащан».
«Коли почалася епідемія коронавірусу, то я дізнався, що Владислав Пустовар очолив благодійний фонд «Черкаси проти COVID-19». Зателефонував йому, запропонував свою допомогу. Два місяці там волонтерив. За цей час разом з іншими організаціями нам вдалося зробити чимало задля забезпечення міських лікарень необхідними засобами захисту. Згодом вийшло так, що більшість цих людей, представників соціально відповідального бізнесу, я згодом побачив у рядах «Черкащан». Тоді зрозумів, що разом ми за потреби справимося з будь-якими завданнями”.