Такі нетеплі будні учнів сьомої школи Черкас. Діти кажуть, у такій температурі просидіти 45 хвилин уроку нелегко. Холоднішими класи стали лише цьогоріч.
"Дуже мерзнемо. Стараємося тепліше одягатися. Іногда одягаємо курточки, але доводиться їх знімати, тому що нас сварять".
Директор припускає: така температура в приміщенні через безвідповідальне ставлення до опалення.
Юрій Середа, директор школи:
"Зараз відсутні абсолютно чергові оператори на котельні. Якщо раніше людина там була, то кочегаркою поштурхує – і менше було проблем".
Напередодні сталася поломка, яка зупинила роботу котла на три години. За цей час температура повітря в класних кімнатах стала нижчою за норму.
Юрій Середа, директор школи:
"Приїхав у школу – холодно, були кабінети в 10 градусів. У медпункті ніколи не було холодно, було 19-20 градусів. Тут медсестра прибігає і каже: "Юрій Васильович, 10 градусів".
Відсутність оператора котельні директор профільного підприємства пояснює оптимізацією роботи.
Павло Карась, директор КП "Черкаситеплокомуненерго":
"Ця котельня диспетчеризована. Там не потрібен працівник, який постійно дивиться за цим котлом, ця котельня автоматизована. Вона виведена на пульт диспетчерської служби і за виникнення проблеми з котлом, виїздить аварійна служба зі спеціалістом".
Цією ситуацією зацікавився депутат Черкаської міської ради. Зауважує, такі стратегічні об’єкти повинні бути під наглядом спеціаліста. Та пропонує альтернативні види економії.
Олександр Згіблов, депутат міськради:
"Вирішив скоротити працівників, вирішив зекономити, то краще б він зекономив на тому автомобілі, який йому орендує громада за 400 тисяч в рік. 400 тисяч вистачить багаторазово на чергових і кваліфікованих кочегарів, як і б знаходились у школі".