Щомісяця люди платять великі суми за користування комунальними послугами. Єдиний спосіб зменшити кількість витрачених грошей – це економія. Як правило, однією з основних у цьому питанні вважається квитанція за світло. Тому важливо розібратися в проблемі економії електрики в квартирі.
Якщо освітлення житла буде правильно організовано, можна знизити витрати вдвічі-втричі. Для цього можна облаштувати поєднання загального, місцевого та комбінованого освітлення. Щодо інших приладів, у кожному з них є окремі нюанси. Підзаробити грошей на щомісячний чек з комуналки можна на Vip Casino, де зібрано безліч азартних слотів від найкращих компаній.
Продовжуючи тему освітлення, краще придбати світлодіодні лампи. Навесні та влітку вони працюватимуть по 3-5 годин увечері. При такому форматі експлуатації вони окупляться максимум через пів року з урахуванням терміну служби в 3 000 годин.
Нюанси економного використання побутової техніки
Насамперед, щоб знизити рахунки за електроенергію, можна спробувати перестати залишати прилади в розетках. Наприклад, за 12 місяців домашня техніка в режимі очікування може використовувати 250 кВт/год. Крім відключення приладів, що не використовуються, їх важливо правильно експлуатувати:
- Чого ми ніколи не відключимо, так це холодильник, тому важливо, щоб він не був поруч із опалювальним радіатором. Також всередину пристрою не можна ставити гарячі ємності. Дверцята не варто надовго залишати відчиненими;
- Бойлер – пристрій, який можна відключити від загальної мережі або настроїти відповідний режим температури з урахуванням споживання води;
- Електроплити експлуатувати складніше, оскільки часто просто відключити їх з розетки неможливо. Щоб такий агрегат споживав менше енергії, потрібно: застосовувати посуд з рівним дном, щільно закривати ємності під час варіння, не нагрівати заздалегідь духовку і готувати якомога більше їжі за раз.
Пральну машинку також не обов’язково постійно тримати в розетці. І якщо у людей старий агрегат, єдиним варіантом буде замінити його на новий. У нових “автоматах” передбачено економний режим прання.
Інші електроприлади також потребують економічного використання. Але, оскільки більшість сучасних девайсів мають режим заощадження енергії, їх можна просто вимикати з мережі. Це стосується всього, від пилососу та фена, до ноутбука та зарядних пристроїв до смартфонів.
Додаткові можливості економії світла
При необхідності заміни будь-якого домашнього обладнання важливо мати на увазі параметр енергоефективності. Так, купуючи новий пристрій, варто дивитися на маркування. Найоптимальнішими варіантами виступають: А+ та А++ (допомагають знизити споживання на 50%), а також А+++. Остання категорія заощаджує до 75% ресурсу.
Крім, так званої “розумної техніки”, можна вдатися і до іншого цікавого прийому. Хоча це і витратно щодо фінансів, можна навести невеликий порядок у квартирі. Для цього потрібно зробити незначні ремонтні роботи.
Наприклад, зробити квартиру світлішою допоможуть спеціальні шпалери, штукатурки та побілки. Зрозуміло, приміщення житла стануть світлішими за рахунок здатності відбивати 80% природного світла. У свою чергу це знижує загальне споживання електрики.
Разом з тим, слід проводити регулярне вологе прибирання навесні та влітку. Пил здатний поглинати до 20% світла, якщо не прибирати його з плафонів та ламп. Також, допоможе заміна старих вимикачів та розеток.