Онлайн-платежі за реквізитами — не нова, проте дуже популярна послуга, що надається банківськими та іншими електронними сервісами. На відміну від P2P-переказу, для здійснення якого достатньо знати лише 16-значний номер картки, така транзакція є дещо складнішою. Щоб її здійснити, необхідно ввести міжнародний розрахунковий номер IBAN і деякі додаткові дані. Розповімо детально про особливості переказів коштів за банківськими реквізитами та з’ясуємо, що для цього потрібно.
Де використовуються перекази за IBAN
Платіж за реквізитами — найкращий вибір, якщо вам потрібно:
- розрахуватися за товар в інтернет-магазині чи на маркетплейсі;
- переказати кошти (податки, мито, штраф тощо) до державного або місцевого бюджету;
- сплатити за навчання, дитсадок, а інколи також за комунальні послуги, телебачення чи інтернет.
Особливість цього виду переказів полягає в тому, що зазвичай вони здійснюються на користь компанії — юридичної особи, ФОП, державної чи комунальної установи. Щоправда, банківські рахунки фізосіб також мають реквізити. Платежі за ними доцільні лише в тому разі, якщо є необхідність переказати велику суму. Для дрібних розрахунків найчастіше використовуються карткові номери.
Перекази за IBAN по суті є альтернативою банківським операціям, хоча нині для їхнього здійснення зовсім не обов’язково особисто відвідувати відділення. Щоб надіслати кошти, достатньо мати картку з певною сумою на балансі, доступ до інтернету і будь-який гаджет: смартфон, планшет, ноутбук чи комп’ютер. Транзакції виконуються в онлайн-банкінгу або через платіжні сервіси на кшталт Portmone.
Як переказати гроші за банківськими реквізитами
Швидка оплата рахунку за реквізитами на Portmone не вимагає реєстрації на сайті чи встановлення мобільного застосунку. Проте якщо платіж є регулярним, варто зареєструватися, авторизуватися на платформі та зберегти шаблон в особистому кабінеті.
Для здійснення переказу необхідно вказати:
- IBAN — 29 символів, серед яких є код держави (для України — UA), контрольні цифри, МФО банку і номер рахунку отримувача;
- ЄДРПОУ — податковий номер юрособи чи ФОП (8 цифр) або РНОКПП (ідентифікаційний код) фізичної особи;
- ПІБ або найменування отримувача;
- категорію та призначення платежу;
- суму.
Крім того, для проведення оплати потрібні такі дані платника:
- ПІБ;
- РНОКПП;
- номер телефону;
- email.
Для переказу коштів онлайн можна вказати дані банківської картки (16-значний номер, код CVV2 і термін дії) в спеціальних полях або обрати платіж через Google Pay. Щоб підтвердити транзакцію, потрібно натиснути кнопку «Оплатити». Для комунальних платежів на Portmone комісія становить 1,52% (але не менше 3 грн), для інших видів розрахунків — 2% (мінімум 2 грн). Кошти на рахунок отримувача надходять зазвичай протягом доби, в рідкісних випадках — впродовж трьох днів. У разі відмови банку в проведенні операції гарантується повернення відправленої суми платникові.