додому Корисне Проєктування інженерних систем заміського будинку: все, що потрібно знати

Проєктування інженерних систем заміського будинку: все, що потрібно знати

0

Проєктування інженерних мереж — важлива складова будівельного процесу, тож вимагає уважності та компетентності у ряді галузей. Від цього етапу залежить комфорт, безпека та ефективність експлуатації майбутньої будівлі. В цій статті ми розглянемо ключові аспекти, які потрібно врахувати при виконанні проєктування інженерних систем заміського будинку. Додаткові поради щодо установки водопостачання та кліматичних мереж надасть фірма Dbuy в Києві, на сайті якої можна знайти всю потрібну інформацію.

Яке обладнання потрібно спланувати, коли будуєш заміський будинок?

При проєктуванні заміського будинку необхідно враховувати, що знадобиться розробка декількох комунікацій, які забезпечать комфорт та функціональність будинку у будь-яку пору року. Інженерні мережі, які обов’язково слід спланувати:

Система електропостачання

Ви можете підключити будинок до міської мережі електропостачання чи спроєктувати автономну електростанцію. В останньому випадку інженерна схема може використовувати такі джерела енергії, як бензин та дизель, сонячні промені чи сила вітру. Діапазон потужностей варіюється, тож ви зможете підібрати слушну систему й для невеликого дачного будиночка, й для габаритного промислового об’єкту.

Увага! Будь-які роботи, пов’язані з обладнанням електропостачання, виконуються виключно кваліфікованими фахівцями!

Вентиляція та кондиціювання

Система вентиляції у квартирі виконує дві взаємопов’язані функції: подачу свіжого повітря з вулиці та відведення використаного повітря через витяжку.

Природна вентиляція планується у кожному будинку разом з проєктуванням самої будівлі. Комунікація передбачає вентиляційні отвори, які ведуть з кухні/санвузла, крізь вентшахти на вулицю. Подача повітря відбувається через щілини в конструкції або, якщо будинок повністю герметичний, крізь спеціальні припливні клапани чи провітрювачі. Обмін повітря відбувається завдяки різниці температур/тиску між зовнішнім середовищем та будівлею. У більшості випадків природної вентиляції недостатньо, отже влаштовується примусова вентиляція, яка передбачає використання додаткових механічних пристроїв, направлених на покращення якості провітрювання.

Водопровід і каналізація

Схема водопостачання складається з водозабору, насосних станцій, очисних пристроїв, резервуарів, а також мережі водопроводу. Зовнішній водопровід — це конструкції, розташовані поза будівлею. Внутрішня комунікація включає подачу води до будівлі, магістралі, стояки, водорозподільні, запірні й регулювальні прилади, лічильники та насоси, якщо вони необхідні за проєктом. У багатьох оселях роблять дві окремі системи холодного і гарячого водопостачання.

Проєкт каналізації враховує такі параметри, як кількість мешканців, обсяги та склад відходів, конструктивні особливості будівлі, кліматичні умови тощо. У схему входять стояки, фітинги, каналізаційних труби, відводи в будинку та на вулиці, баки для збору відходів тощо. У будинку найчастіше використовуються поліпропіленові матеріали, а зовнішнє обладнання може бути зі сталі, чавуну або ПВХ.

Опалення

Сьогодні в Україні використовуються усі доступні види опалення: кожен варіант має свої переваги, а вибір залежить від індивідуальних потреб та можливостей замовника. Ви можете розробити концепцію на базі:

  • Теплового насосу чи сонячної панелі, якщо хочете користуватися альтернативними джерелами тепла;
  • Твердопаливного, газового або електричного котла, в залежності від доступності того чи іншого палива;
  • Керамічних панелей, радіаторів, електричної теплої підлоги та іншого автономного електрообладнання;
  • Автономних газових чи електричних конвекторів, які постійно перемішують повітря та ефективно прогрівають кімнату;
  • ІЧ-обігрівачів, які дозволяють нагрівати поверхні, а не повітря. Вони будуть корисними не лише в будинку, але і на відкритих терасах.

Чим відрізняється гарний проєкт інженерних мереж?

По-перше, команда повинна грамотно визначити обсяг робіт з проєктування електрики, опалення, вентиляції, сантехніки та надати ральні строки виконання замовлення. Крім того, професійний проєкт комунікації маж такі характері риси:

  1. Відповідність техзавданню;
  2. Енергоефективність обраної схеми;
  3. Висока потенціальна надійність та довговічність приладдя;
  4. Врахування вимог пожежної та інших стандартів безпеки.
  5. Логічність та зрозумілість структури, документів, схем, розрахунків та інших матеріалів.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version