Комп’ютерна томографія хребта — це один із найінформативніших методів діагностики, що дає змогу отримати знімки хребта в усіх проєкціях. За результатами процедури можна зрозуміти будову та анатомічні особливості хребців, їхню щільність та симетрію.
Покази до КТ хребта
З-поміж інших варіантів діагностики КТ вашого хребта показує стан хребетного каналу, спинного мозку та навколишніх тканин. Технологія дозволяє частково візуалізувати міжхребетні диски, виявити травми, пухлини чи запальні стани, а також допомогти в тактиці лікування пацієнта.
Комп’ютерна томографія є більш інформативною, ніж рентген, а показаннями до її проведення є:
- травми, переломи;
- доброякісні та злоякісні пухлини;
- вроджені вади хребта;
- остеопороз;
- судинні аномалії.
Також процедура робиться, коли потрібна оцінка ефективності попереднього лікування. Варто зазначити, що обстеженню може піддаватися як весь хребет, так і окремі його відділи: шийний, грудний, поперековий, крижовий та куприковий.
Підготовка до КТ хребта
Спеціальної підготовки до проведення КТ хребта не потрібно. Водночас протипоказано робити томографію вагітним жінкам. А в разі використання контрастної рідини не можна проводити КТ людям із захворюваннями нирок та тим, у кого є алергія на йодовмісні препарати.
В клініці Оксфорд Медікал КТ хребта здійснюють висококваліфіковані лікарі-діагности на апараті експертного класу Siemens Somatom GoUP.
Під час процедури пацієнт лягає на стіл томографа, що засувається в тунель сканера. Саме апарат робить багато знімків у різних проєкціях, на основі яких комп’ютер створює модель хребта. Після її вивчення лікар надає висновки про відхилення від норми.
Жодних неприємних відчуттів чи дискомфорту під час проведення КТ пацієнт не відчуває. Однак щоб знімок вийшов максимально чітким, рухатися в томографі не можна. Після закінчення обстеження лікар-діагност надає свій висновок та диск із результатом КТ.
Сучасна комп’ютерна діагностика — це безпечний, надійний та швидкий метод оцінки власного здоров’я. Її основною перевагою є висока якість знімків за мінімального променевого навантаження.