додому Корисне Чудо-тканина фліс: особливості й переваги

Чудо-тканина фліс: особливості й переваги

0

Фліс є синтетичним аналогом шерсті. Попри таку складову, ця тканина успішно конкурує з багатьма натуральними матеріалами. З неї створюють різноманітні речі для зимового гардероба та міжсезоння. Рішення фліс купити приймають і при необхідності пошити дитячий одяг.

Трохи з історії появи флісу

Його можна вважати відносно «молодим», адже виробляти цей матеріал стали лише в кінці 20 століття. В перекладі з англійської загальна назва означає «шерсть», що свідчить про основну задачу тканини зі збереження тепла. Необхідність створення такого матеріалу була зумовлена бажанням розробити зручну для спортсменів тканину. Вона мала б бути:

  • максимально комфортною за тактильними відчуттями;
  • легкою та одночасно теплою;
  • здатною швидко виводити лишню вологу зі шкіри тіла, залишаючи її сухою.

Розробники змогли врахувати всі ці вимоги, надаючи ідеальний матеріал для пошиття спортивного одягу та предметів гардероба для активного відпочинку. На початку така тканина мала суттєвий недолік – вона моментально загорялася при потраплянні під вогонь. Проте з часом її стали просочувати спеціальними засобами, які забезпечували вогнестійкість.

Основні види та переваги сучасної флісової тканини

Фліс являє собою нетканий матеріал, що найчастіше виробляється з поліестеру. У процесі виробництва на ткацьких верстатах особливим чином на полотні створюються маленькі петельки. Завдяки їм вдається робити густе начісування тканини та мікроскопічні отвори. В результаті фліс має здатність пропускати повітря та добре тримати тепло тіла. Окремі види флісу можуть мати додатки у вигляді волокон шерсті, еластану, лайкри та інше.

До найбільших переваг цього матеріалу відносять такі:

  • теплоощадження та теплоізоляція;
  • незначна вага;
  • гіпоалергенність – з флісу виготовляють дуже зручні та оригінальні дитячі речі;
  • здатність добре пропускати повітря;
  • міцність та довговічність.

Загалом ця тканина доступна споживачам у двох основних видах. Перший – односторонній фліс, надзвичайно тонкий та легкий. Подібний матеріал використовується при пошитті дитячих костюмів, комбінезонів, піжам, халатів. 

Другий – двосторонній, який вирізняється щільністю та властивостями тримати тепло. Він застосовується для виробництва светрів, рукавичок, комбінезонів на міжсезоння. Нерідко з цього виду флісу роблять устілки у взуття, підкладку під зимові куртки, вітрівки тощо.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version