Тема дня: народовладдя

0

Активісти громадського руху «Український вибір» провели у Черкасах науково-практичну конференцію. Тема зібрання – «Народовладдя в Україні: міфи та реальність». Серед присутніх – експерти, економісти, історики, члени громадських організацій, а також представники органів місцевого самоврядування. Люди приїхали чи не з кожних районів й міст області. Першим слово взяв керівник ініціативної групи громадського руху «Український вибір» в Черкаській області – Анатолій Джоболда. Він зачитав учасникам конференції звернення лідера руху Віктора Медведчука. У ньому йдеться про місцеве самоврядування, як основний інструмент реалізації конституційних прав територіальних громад.
Анатолій Джоболда, керівник ініціативної групи ГР «Український вибір» у Черкаській області: «Народовладдя, самоврядування – ось основні засади діяльності Громадського руху «Український вибір». Ми готові відродити в Україні пряму демократію як невід’ємне право громадян впливати на власне життя й життя країни. Саме в поверненні громадянам їх конституційного права на управління державою і вбачає свою місію Громадський рух «Український вибір».
Нинішня влада,зазначено у зверненні, сьогодні концентрована в одних руках.
Щоб цього не було, слід повернутися до конституційної реформи 2004 року, переконані в «Українському виборі». Це дозволить встановити в країні парламентсько-президентську форму правління. Тільки нова конституція може відновити справедливу та демократичну систему влади.

Анатолій Джоболда, керівник ініціативної групи ГР «Український вибір» у Черкаській області: «На жаль влада в нашій країні узурпована чиновниками, вона корумпована і діє у власних інтересах, а не в інтересах народу. Це одна з причин політичного конфлікту, який поставив під загрозу цілісність держави та призвів до відкритого протистояння в суспільстві.
«Український вибір» переконаний: нинішня криза в Україні – результат порушення базових принципів народовладдя. Серед конструктивних пропозицій громадського руху – ухвалення закону «Про всеукраїнський і місцевий референдуми за народною ініціативою».
Анатолій Джоболда, керівник ініціативної групи ГР «Український вибір» у Черкаській області: «Ми виступаємо за те, щоб суспільно-важливі рішення громадян України ухвалювали на всеукраїнському та місцевому референдумах».
До дискусії про народовладдя долучився присутній на заході Володимир Живага, депутат Луганської обласної ради, голова спілки захисту селян «Доля». На його думку, саме громадськість має сьогодні здійснювати управлінням державою, впливати на важливі процеси у житті країни.
Володимир Живага, депутат Луганської обласної ради, голова спілки захисту селян «Доля»: «Машина государственного управления толком не работает. Это системный кризис». «Страна и общество нуждается в переменах, обеспечить которые может активное участие широких масс не только в избирательном процессе, но и в процедурах повседневного общественного управления государством. Как осуществить это в эпоху кризиса и повсеместного кризиса доверия к исполнительной, законодательной, представительной и судебной власти?»
Про народовладдя та референдум, як форму легітимації державної влади говорили й науковці.
Олександр Сологуб, кандидат економічних наук: «Принципи народовладдя є умовою, яка закладає основи легітимації державної влади. Лише народ є єдиним джерелом влади. Він наділений правом визначати, які рішення чинної влади є легітимної». «Легітимація можлива за умови, якщо закони та рішення чинної влади виражають волю народу. А це в свою чергу передбачає його активну участь в правовому та політичному житті держави». «Легітимація реалізується у формі народовладдя. Лише на основі процедури народовладдя державна влада набуває реальної легітимності. Лише народ наділений правом обирати форму здійснення народовладдя».
Свою думу, стосовно основної теми зібрання висловив й колишній народний депутат Сергій Пачесюк. Він переконаний: вся проблема, нині, не в поганих політиках, а у вадах самої системи. Конституційне право народу керувати країною лишається, на жаль, сьогодні тільки на папері.
Сергій Пачесюк, народний депутат України V та VI скликань: «Закони, на мій погляд, нормальні. Але ми не навчилися контролювати їх виконання. Якщо вони будуть неконтрольовані – в нас не буде народовладдя».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version