додому Новини Черкащина Ваша машина згорить за 5 хвилин: черкаські рятувальники радять, як завадити цьому

Ваша машина згорить за 5 хвилин: черкаські рятувальники радять, як завадити цьому

0

З початку поточного року на Черкащині горіло 60 автомобілей. Такі дані наводить Управління ДСНС у Черкаській області. Лише на минулому тижні в області згоріли три авта.

Таке трапляється через підпали або технічні несправності автомобілей. Найчастіше пожежі в транспортних засобах трапляються з таких причин, як несправність електропроводки та гальмівної системи, перегрів двигуна транспортного засобу, несправність рухомих вузлів та деталей.

Під час літнього періоду ймовірність загорання автомобілів зростає, адже спекотна погода сприяє нагріву авто на відкритому сонці понад 70 градусів Цельсія.

Кожен водій повинен пам`ятати, машина повністю вигорає в середньому за 5-10 хвилин, тому основним фактором є ліквідація вогню на початковій стадії. Найчастіше в автомобілі горіння виникає у моторному відсіку, ви дізнаєтеся про це відразу по велиуих клубах диму. Найчастіше спроби гасіння вогню без вогнегасника малоефективні.

Важливо! У кожній машині повинен бути вогнегасник, причому в робочому стані, і не завадило б слідкувати за його терміном придатності. Можливо, настав час купити новий або зробити перезарядку старого вогнегасника. Необхідно періодично проводити візуальні огляди стану електрогосподарства та інших частин автомобіля, пов’язаних з підвищеним ризиком виникнення пожежі, при необхідності звертатися до фахівців. Не допускати перебування дітей без нагляду дорослих в салоні автомобіля, а також зберігання джерел запалювання (сірники, запальнички).

Що робити, якщо ваше авто все ж загорілось?

  • повинен негайно вимкнути запалення, з’їхати на узбіччя та зупинити автомобіль;
  • забезпечити швидку евакуацію пасажирів;
  • зателефонувати до Служби порятунку за номером «101»;
  • при змозі, приступити до гасіння пожежі за допомогою вогнегасника;
  • найбільш ефективним є одночасне використання декількох вогнегасників та вогнегасячих засобів таких як, пісок, кошма та сніг (взимку). Попросіть допомоги в оточуючих;
  • гасити вогонь необхідно з навітряної сторони, направляючи струмінь із вогнегасника на поверхню, що горить, а не на полум’я;
  • при гасінні палива, що витікає, необхідно подавати вогнегасячу речовину знизу вверх;
  • небезпечно гасити вогонь в забрудненому одязі (промаслений, просочений парами пального) і якщо руки були змочені пальним.

Сайт vikka.ua повідомляв, на Черкащині під час руху загорівся автомобіль.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version