ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ СВЯТКУВАЛИ 16 ЛИПНЯ
Вперше День Незалежності України святкували не 24 серпня, а 16 липня — у день, коли Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Саме цей документ, ухвалений у 1990-му, дав змогу через рік проголосити незалежність країни. І вже після цього свято вирішили відзначати 24 серпня. Рішення про проголошення незалежності не було простою забаганкою політиків. Його приймали за допомогою всенародного референдуму, на якому понад 90 % українців висловили схвальну думку щодо підписання відповідного документу.
ЗА НЕЗАЛЕЖНІСТЬ ГОЛОСУВАЛИ НАВІТЬ КОМУНІСТИЗа незалежність України проголосували навіть комуністи. Більше того, представник компартії Олександр Мороз у своїй доповіді запропонував серед перших кроків незалежної влади реформувати армію та ввести власну валюту.
УКРАЇНЦІ – НАЙСПІВУЧІША НАЦІЯ
Українців визнано найспівучішою нацією, яка створила найбільшу кількість народних пісень у світі – близько 200 тисяч. Жодна нація за всю історію не має такої кількості пісень, які створив український народ самостійно. В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень країн усього світу. У фонді України знаходиться 15,5 тисяч пісень. На другому місці – з кількістю 6 тисяч народних пісень – перебуває Італія.
НАЙПОТУЖНІШИЙ ЛІТАК СПРОЄКТУВАЛИ В УКРАЇНІ
У нашій країні в ДП “Антонов” спроектували і створили найпотужніший у світі літак з найбільшою вантажопідйомністю – Ан-225 “Мрія”. Він має вагу 640 тонн і здатен підняти в повітря одразу 80 легкових автомобілів!
НАЙБІЛЬША ПУСТЕЛЯ В ЄВРОПІ РОЗТАШОВАНА В УКРАЇНІ
В Україні знаходиться найбільша в Європі пустеля – Олешківські піски, яку ще називають українською Сахарою. Її площа складає понад 160 тисяч гектарів. Вона така велика, що її можна побачити навіть з космосу!
ЗА ПЕРШИМ МОБІЛЬНИМ ДЗВІНКОМ В УКРАЇНІ СПОСТЕРІГАЛА ВСЯ КРАЇНА
Перший офіційний мобільний дзвінок в Україні тривав 40 секунд. Його 1 липня 1993 року здійснив перший український президент Леонід Кравчук у прямому ефірі національного телебачення. За дзвінком спостерігала вся країна.
УКРАЇНСЬКА КОНСТИТУЦІЯ – ОДНА З ПЕРШИХ В ЄВРОПІ
Мова йде про конституцію Пилипа Орлика, проголошену у 1710 році. Конституція України, яка була прийнята 28 червня 1996 року, має 161 статтю та 15 розділів . Під час її затвердження, тодішній президент України Леонід Кучма замкнув депутатів і не випускав їх із Ради, доки не було знайдено усіх компромісів та не було проведене результативне голосування.
ГРИВНЮ ЗАПРОВАДИЛИ ЧЕРЕЗ 5 РОКІВ ПІСЛЯ ПРОГОЛОШЕННЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Українська гривня була офіційно запроваджена як нова валюта у 1996-му році. З 2 по 16 вересня 1996 року в одночасному обігу перебували як тимчасова українська валюта — карбованці (яка була дійсна від 1992-го), так і нова гривня. 100 000 карбованців міняли на одну гривню, а після 16 вересня прийом і обіг карбованців було припинено.
ОСТРОЗЬКА АКАДЕМІЯ – ПЕРШИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД У СХІДНІЙ ЄВРОПІ
Першим вищим навчальним закладом у Східній Європі стала Острозька академія, 1576 року її заснував князь Острозький Костянтин-Василь.