Все частіше ми приходимо до висновку, що починати вивчати іноземну мову потрібно з дитинства.
На думку фахівців, подібні заняття необхідні малюкам через ряд причин. Так, раннє знайомство з іноземною (наприклад, з англійською) підготує дитину до вивчення мовних тонкощів у майбутньому. Крім того, ненав’язливе навчання мови сприяє розвитку у дошкільнят пам’яті, логіки, образного мислення та творчих здібностей.
Зі слів британського психолога Тоні Бьюзена "малюк має феноменальні здібності". Він вивчає мову набагато швидше ніж доросла людина. Близько 50% наших здібностей розвивається на протязі перших п`яти років. Це означає, що на протязі перших років життя дитини формуються основні структури, необхідні для навчання. Все інше, що людина пізнає в подальшому житті, буде будуватися на цьому фундаменті. Крім цього, в перші роки дитина здатна засвоювати фантастичний об’єм інформації. Весь подальший процес навчання буде будуватися навколо цього ядра. Кожна дитина – це потенційний геній, але здібності потрібно розвивати з перших років життя. Мозок дитини здатний сортувати та засвоювати інформацію втричі швидше ніж мозок дорослої людини.
Важливо також враховувати, що діти віком 4–6 років з легкістю сприймають і засвоюють фонетичні та граматичні конструкції англійської мови, здатні запам’ятовувати навіть більше інформації, ніж дорослі люди. Головне, в якій формі подається матеріал і як саме проходить процес навчання.
Зауважу, що дітям дошкільного віку не підійдуть звичайні заняття для школярів. Найефективнішими методиками навчання для маленьких є ті, що проходять в захоплюючій ігровій формі.
Не варто забувати, що у малят зовсім інша мотивація, ніж у дорослих. Їм ще невідомо прагнення до успіху, бажання до вдосконалення, дітей може зацікавити тільки одне — гра! Тому підкреслимо, що процес вивчення англійської мови у малюків піде значно легше, якщо він буде проходити у вигляді навчальної та розвиваючої гри. Вона повинна стимулювати у дитини візуальне і слухове сприйняття іноземної мови.
Під час гри-навчання слід використовувати мультфільми, оповідання, пісеньки, лічилки, вірші, рухливі ігри, змагання, веселі конкурси. Осягати ази спілкування англійською мовою маляті буде легше, беручи участь в невеликих сценках або спостерігаючи за грою лялькового театру.
Пісеньки, лічилки і вірші допомагають малюкам вивчати вимову, ритм мови, а також запам’ятовувати деякі ключові фрази в контексті. У процесі навчання дітей можуть також зацікавити і захопити книжки-розмальовки, яскраві картинки, кубики, різнокольорові олівці, фломастери та папір, а також фарби та іграшки.
Не варто чекати, що Ваш малюк почне активно будувати фрази і легко спілкуватися англійською.
Як я вже казала, у віці 3-4 років діти вчаться сприймати англійську мову на слух і виконувати прості команди вчителя. Ваше чадо зможе розповідати лише кілька віршиків, а також співати невигадливі пісеньки, знати основну лексику для спілкування. Погодьтеся, це не так уже й мало для дитини, яка ще зовсім недавно почала говорити рідною, головне, щоб дитина розуміла їх сенс і могла продемонструвати те, про що вона розповідає.
Дитячі пісеньки і лічилки англійською, які викладачі будуть розучувати з малюками, закладуть у їх свідомість основні граматичні структури, а веселі ігри дадуть навички спілкування та привчать до правильної англійської інтонації.
Завдання викладачів, які займаються навчанням дітей у віці 4 років, — домогтися формування довільної пам’яті й уваги у малят, розкриття їх творчих здібностей, становлення навички навчання у грі та активізації основних каналів сприйняття.
Важливо пам’ятати, що опановувати навички володіння англійської мови діти починають лише з 5-6 років. У цьому віці словниковий запас малюків (за умови регулярних занять з викладачами) може збільшитися до 500 слів.
Навчання англiйської мови є не обов’язковим, але бажаним компонентом дошкiльної освiти. Навчання дошкiльнят англiйської мови — це особливий вид освiтної дiяльностi. У процесi навчання дiти не вивчають складових частин незнайомої мови, а одразу опановують її як засiб спiлкування.
Шановні батьки! Щоб Ваша дитина із задоволенням відкривала світ іноземної мови, повторюйте разом із нею вивчені на уроці слова та вирази у вигляді гри. Нехай дитина буде Вашим учителем (якщо Ви недостатньо знаєте англійську або взагалі не володієте нею). Грайте у ті ігри, які були на занятті. Розповідайте дитині, наскільки важливим є вивчення англійської мови людині майже будь-якої професії.
Якщо ви сумніваєтеся, чи потрібна вашому малюку іноземна мова, не сумнівайтеся. Просто відведіть його на пару-трійку занять у групу, де разом з ним навчання проходитимуть ровесники, і результат вас здивує!