Відеоархів«Черкащина: шляхом реформ»: візит міністра ЖКГ

«Черкащина: шляхом реформ»: візит міністра ЖКГ

-

- Advertisment -

Днями головному комунальнику країни Геннадію Темнику показували новаторства на теплових об’єктах в обласному центрі. Екскурсія складалася з двох пунктів: біо-котельні по Мєндєлєєва, 5 та реконструйованої котельні по Сумгаїтській, 13. Для переобладнання обох залучали кошти іноземних банків. Тепер на них успішно економлять. Такий досвід, говорить Міністр, повинні перейняти й інші міста України.

Це Міністр житлово-комунального господарства Геннадій Темник запускає нове обладнання на котельні, що по Сумгаїтській, 13. Вона у Черкасах найсучасніша, вихваляються тепловики.

Микола Кушнір, директор КП «Черкаситеплокомуненерго»: «Встановлені сучасні газові котли, з ККД не менше 96 %. На цій же котельні встановлена когенераційна установка. Найсучасніша котельня з чудовими показниками».

Обладнання оновили за кошти європейського банку. Роки за 4, говорять у Теплокомуненерго, котельня окупиться. Інший об’єкт взагалі унікальний. Біо-котел на Мєндєлєєва, вже три роки топлять тріскою.

Микола Кушнір, директор КП «Черкаситеплокомуненерго»: «В цьому році ми знайшли ще один вид палива – це качани. Вони не поступаються ні калорійності, ні якості горіння, але собівартість їх набагато нижча».

Ресурс такого палива необмежений, а річна економія складає більше півтора мільйони кубів газу. Модернізували котельню також за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку. Вартість проекту склала майже 8 мільйонів гривень. Крім того, 700 тисяч власних коштів виділило комунальне підприємство «Черкаситеплокомуненерго». За два роки всі капіталовкладення успішно окупилися.

Геннадій Темник, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України: «Шлях модернізації ЖКГ, впровадження передових технологій – це майбутнє, яке має бути реалізоване найближчим часом ».

Нині в Україні активно впроваджують у життя програму термомодернізації країни. Вона передбачає, що у найближчі 4 роки буде скорочено на 50% використання дорогого природного газу: половина за рахунок модернізії обладнання, інша – за рахунок переходу на альтернативні види палива.

Геннадій Темник, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України: «Зараз кожне місто, кожна область відпрацьовує нову схему теплозабезпечення. Потім будуть прийматися рішення щодо можливості використання альтернативних видів палива чи когенераційних установок. Все це буде вирішуватися на рівні громади».

У рамках виконання державної програми міністерство регіонального розвитку щомісяця здійснює виїзні колегії.

Геннадій Темник, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України: «Ми спілкуємо з областями, виїздимо…..використані в кожній області».

До складу делегації, що прибула у Черкаси, окрім урядовців, ввійшли представники комунальних підприємств, а також працівники міських та обласних органів влади із багатьох регіонів України. Після оглядин теплових об’єктів делегати зібралися в обласному будинку рад, щоб обговорити побачене.

Валерій Черняк, голова Черкаської обласної ради: «Сьогодні ми маємо певні напрацювання, є чим похвалитися у галузі модернізації. Також в області проводиться значна робота і по утворенням ОСББ – їх понад 400. Ми продовжуємо цю роботу».

Чимало напрацювань із залучення кредитних коштів для модернізації обладнання мають не лише черкаські тепловики. Запрошений до виступу директор КП «Черкасиводоканал» Сергій Овчаренко розповів про модернізацію насосних станцій та мережі водопостачання, проведених із залученням коштів у сумі майже 11 млн. доларів Європейського банку реконструкції та розвитку.

Сергій Овчаренко, директор КП «Черкасиводоканал»: «Ми в першу чергу розробили стратегічний план… тотальна заміна обладнання на більш ощадне».

Напрацювання Черкас у залученні коштів Європейського банку реконструкції та розвитку на реалізацію проектів з енергозбереження та модернізації обладнання у комунальній галузі міста Геннадій Темник поставив за приклад присутнім делегатам з інших міст.

Робота із впровадження нових іноземних інвестицій – сьогодні пріоритетна для Мінрегіону. Перед Міністерством стоїть завдання пошуку додаткових інструментів та ресурсів для розбудови територіальних громад.

Віталій Кіндратів, начальник Управління міжнародного співробітництва Мінрегіону України: «Дієвим інструментом для цих завдань є залучення коштів іноземних інвестицій. Найбільшим проектом сьогодні є проект Світового банку – розвиток міської інфраструктури. Інвестиції становлять 140 млн грн.. У містах, де модернізують за ці кошти обладнання економія становить в середньому 1.7 млн». «Кредит береться за дуже вигідними ставками – від 0.5 до 1%».

Крім того, Мінрегіоном ведеться робота щодо впровадження нових проектів зі Світовим банком у сфері житлового господарства.

Віталій Кіндратів, начальник Управління міжнародного співробітництва Мінрегіону України: «Так за підсумками переговорів….. вартість проекту складає 350 млн доларів США».

Також Мінрегіоном спільно з Європейським інвестиційним банком підписано декларацію про наміри щодо співробітництва у сфері фінансування інвестиційних проектів муніципальної інфраструктури, в якій заявлена сума інвестицій становить 800 млн. євро. Мінрегіон вже отримав 172 заявки від українських підприємств для участі у проекті.

Основне і пріоритетне завдання Мінрегіону, продовжила директор Департаменту стратегії реформування та розвитку ЖКГ Мінрегіону України Наталя Олійник, це вдосконалення нормативно-правової бази з метою підвищення ефективності діяльності основних фондів підприємств житлово-комунальної галузі

Свої пропозиції щодо подальшої співпраці оприлюднили на колегії представники міжнародних фінансових організацій. Крім цього, на засіданні було підбито підсумки початку опалювального сезону та стан розрахунків за спожитий підприємствами теплоенергетики природній газ, а також звіт про роботу регіональних рад з питань створення та забезпечення функціонування об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в Україні.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Прапори військових частин тепер можна побачити у Черкасах у Свято-Михайлівському соборі

У Свято-Михайлівському кафедральному гарнізонному соборі відбулася визначна подія — під куполом храму встановлено прапори військових частин, які належать до...

На Черкащині перші морози та снігопад змінилися потеплінням

В області вночі спостерігалися невеликі морози, але вдень позитивні температури та дощі швидко знищили зимові краєвиди. Про це повідомляє...

Цікаве:

Городництво – як спосіб життя: поради, як і де вибирати насіння

Городництво — це не просто спосіб забезпечити себе свіжими...

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x