Шунтування, заміна аортального клапана, усунення аневризми – це буденність для черкаських кардіохірургів. Відтепер ці можливості розширюються ще більше. У Черкаському обласному кардіоцентрі запрацювала нова операційна – одна з найсучасніших в Україні.
ОЛЕГ ЖУРБА, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ
Тут була серйозна реконструкція, яка включила, ми повністю замінили вентиляцію, клімат-контроль, взагалі створення стабільних температурних умов. Тому що є певна температура при якій, вже доведено, не розвивається інфекція.
У новій операційній триває перший етап заміни аортального клапана. Хірург Вадим В’ячеславович виконує доступ до серця. Говорить: успіх втручання залежить від багатьох факторів. Але найголовніше – щоб працювати було комфортно.
ВАДИМ МИКОЛАЄНКО, ЛІКАР-ХІРУРГ СЕРЦЕВО-СУДИННИЙ
Тут максимально компактно все, розміщено правильно, для того щоб вивести все на прибори, тиск, кисень, щоб потім все правильно підключити. Тому оперативні втручання тепер виконувати краще, швидше і ефективніше.
Апарати ШВЛ професійного класу, стійка з перфузорами, які дають можливість програмувати всі препарати в точних дозуваннях – все це робить роботу анестезіологів комфотнішою. Разом із модернізацією операційної з’явилося і нове обладнання, якого раніше тут не було. Один із найважливіших апаратів – тромбоеластограф. Він дозволяє детально аналізувати згортання крові пацієнта, що критично важливо для трансплантацій та інших кардіологічних втручань.
ОЛЕГ ЖУРБА, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ
Трансплантація серця це операція, яка виконується при неможливості якогось іншого хірургічного втручання. Операція трансплантації вона не важче ніж при аневризмі аорти, де знижують температуру тіла дуже сильно чи там де використовують нарести, вона легша, технічніша, але організація, післяопераційне ведення – дуже делікатні, потребують супер злагодженої команди.
За рік у Черкаському кардіоцентрі проводять близько 1600 операцій на серці. І ця цифра щороку зростає. При цьому залишається багато пацієнтів, для яких єдиним шансом на життя є трансплантація, розповідає Олег Олександрович.
ОЛЕГ ЖУРБА, ЗАВІДУВАЧ ВІДДІЛЕННЯ СЕРЦЕВО-СУДИННОЇ ХІРУРГІЇ
Є велика кількість пацієнтів, які потребують цього (ред. – трансплантації), але кількість донорів дуже невелика. І є у нас організаційні проблеми з констатацією смерті мозку.
Анатолій Володимирович – один із тих, хто отримав цей шанс. Три роки тому йому пересадили серце. До того він понад 10 років жив із серцевою недостатністю, а після ковіду ситуація ще більше загострилася, тому йому запропонували стати в чергу на пересадку.
АНАТОЛІЙ УСОВ, ПАЦІЄНТ
Я дякую всьому кардіоцентру, я отримав шанс за життя. Зі старим серцем я не знаю скільки прожив. Може тиждень, може місяць. Після ковіду було дуже важко.
Дають шанс на нове життя – так відгукується про лікарів Черкаського кардіологічного центру Марія Іванівна.
МАРІЯ БОРИСЕНКО, ПАЦІЄНТКА
Я вдячна всім, дай їм Бог здоровʼя. Він прямо лікар від Бога. І люди такої думки про нього. Казали, що кардіологічний центр найкращий в Черкасах. Я таке чула, але я попала сюди 2 раз і воно таки правда.
За останні пів року Марії Іванівні двічі робили операції. У грудні їй поставили стенти, цього разу – шунтування.
МАРІЯ БОРИСЕНКО, ПАЦІЄНТКА
Я дуже переживала, боялась. А мені так зробили безболісно, так легко, що я прямо довольна всім. У мене була велика задишка, зараз її немає. Є така чуть чуть, бо як стенти ставили то 2 місяці минуло. А так задишки немає.
Нова операційна – це тільки початок масштабних змін у Черкаському кардіоцентрі. Попереду – будівництво нового корпусу, про який тут мріють не перший рік. За словами Олега Журби, це значно розширить можливості лікарів і покращить умови для пацієнтів. Більше того, це не просто розширення, а стратегічний крок до розвитку кардіохірургії в регіоні.