Сьогодні говоримо про історико – культурні проекти, які на Черкащині реалізує Фонд інтелектуальної співпраці «Україна XXI століття. Очолює його народний депутат України Богдан Губський.
1.Громадські діячі – люди, які мають активну громадянську позицію – намагаються зберегти духовні цінності свого народу. Вам, безумовно є чим пишатися. Підтримане Вашим Фондом спільно з Національною академією наук видання п’ятитомної «Історії української культури» – це безцінний внесок в розвиток української духовності. Як відбувалась реалізація цього видавничого проекту? Які подальші плани?
2.22 травня – на Шевченківські дні – у Каневі мала місце урочиста хода до могили Тараса Шевченка. Ви очолили цю колону! Участь у таких заходах Ви берете традиційно. На скільки, для Вас «Шевченківські» дні є важливими, і яке значення вони мають в цілому для української культури?
3.Всесвітній день музеїв. Ви один із небагатьох народних депутатів, які приділили цій даті значну увагу. Цього дня Ви відвідали Шевченківський заповідник у Каневі й подарували (передали) музею цінний раритет – прижиттєвий портрет Кобзаря та побували в Золотоноші у краєзнавчому музеї ім. Михайла Пономаренка. Нещодавно Вами був відкритий пам’ятник першому директорові музею, місцевому краєзнавцеві, Михайлові Федоровичу Пономаренку. Розкажіть детальніше про ці заходи: що вдалося зробити, з ким поспілкуватися?
4.Фонд Інтелектуальної співпраці «Україна ХХІ століття», який Ви очолюєте, без перебільшень, є лідером в Україні по кількості і якості реалізованих міжнародних і всеукраїнських історико-гуманітарних програм. У першу чергу це програми, пов’язані із спадщиною Б.Хмельницького та Козацькою добою. Чому Ви така близька «козацька» тематика?
5.Ваш Фонд займається ще й пошуковою роботою. Приміром, по всіх-усюдах шукає, і що головне, знаходить – гетьманські клейноди та особисті речі Богдана Хмельницького. Розкажіть, будь ласка, детальніше про цю програму?
6.У 2008-му році на всю Україну гучно пролунала ще одна акція, проведена Вашим Фондом «Україна ХХІ століття». Тоді було відреставровано гетьманський прапор Івана Мазепи. Яка доля цього прапору?
7.У 2009р. Фонд «Україна – XXI століття» реставрував ще один унікальний прапор «Козак з мушкетом». Розкажіть, будь ласка, що це за стяг, у чому його унікальність, та які події надихнули Вас на реставрацію цього козацького знамена?