НовиниЖурналісти "ВІККА" дізналися, хто на Черкащині покриває незаконний вилов...

Журналісти "ВІККА" дізналися, хто на Черкащині покриває незаконний вилов риби (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

Журналісти "ВІККА-НОВИН"дізналися, хто на Черкащині покриває незаконний вилов риби. Про промислові масштаби та астрономічні суми хабарів ідеться в їхньому сюжеті.

Ловити в Роському іхтіологічному заказнику заборонено не те що під час нересту, а й навіть у сезон. Проте рибалок не лякають ані величезні штрафи, ані конфіскація майна.

Нема, там хлопці молоді на березі. Нема, де ловити. 

Ну, ви розумієте: нерест. Вихід на воду заборонений для човнів.

На перший раз пенсіонер відбувся попередженням. Уже потім інспектор зізнається: в період нересту на любителів час не витрачає. Бо весна – гаряча пора не тільки для інспекції, а й для браконьєрів.

За півгодини інспектори знімають до десятка сіток. Увесь берег заставлений човнами, на воду ніхто не вийшов. Начальник відділу обласної рибоохорони пояснює: браконьєри заздалегідь знали про рейд. І припускає: інформацію їм здають його колеги.

– З ними боротися неможливо. Тому що ти витягаєш сітку, через півгодини вже нова стоїть. Ці всі діяння покриваються місцевою владою, сільським головою й інспектором, які працюють у тих районах, – каже начальник відділу охорони водних біоресурсів ГУ Рибоохорони в Черкаській області Олександр Богун.

Цей чоловік просить не називати його імені та сховати обличчя. Він із 14 років займається браконьєрством. Його село розташоване саме на березі Роського заказника. Каже, щотретій живе з води. У браконьєрів свої правила – річка поділена на сектори, на чужу територію – зась. А з місцевим рибнаглядом контакти вже налагодили.

– Я виходжу на рибалку, мене ніхто не чіпає, не знімає моїх сіток. Я ставлю сітки, він їх охороняє, як сторож. Я можу спати спокійно, бо сітки мої стоятимуть. Із кожної риболовлі – третя частина, це 500 гривень мінімум щодня. Ну, човнів 20 виходить на воду в період нересту це точно. Платять десь осіб 10.

Чоловік запевняє: про все це знають і в сільраді. Утім пояснювати нічого не збираються. Голова у відрядженні, а секретар про браконьєрів і заборону на риболовлю навіть не чула. Але пообіцяла розібратись.

А ось герой "ВІККА-НОВИН" вирішив розібратися з корумпованим інспектором самостійно. Кілька місяців тому працівник рибнагляду підняв для свого підшефного тариф. Чоловік підрахував, що так працювати йому буде не вигідно і написав заяву до міліцію. Там поки мовчать.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Виставку робіт художньо-технічного коледжу відкрили у Черкасах

Художня виставка з нагоди 50-річчя Черкаського художньо-технічного фахового коледжу презентована у залі Черкаського Художнього музею. Про це пишуть на...

На Дніпрі біля Черкас затримали нетверезого судноводія

У селі Свидівок, що на Черкащині, патрульні зупинили керманича моторного судна, який виявився в стані алкогольного сп'яніння. Про це...

Цікаве:

Європейські національні чемпіонати: де дивитися футбол сьогодні

Футбольний сезон в Європі в самому розпалі, і вболівальники...

Посудомийні машини: ваш надійний помічник на кухні

Сучасний ритм життя змушує нас шукати способи економії часу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x