Слідчі звинувачують керівника партії "Укроп" Геннадія Корбана у викраденні людей в Дніпропетровську, коли той був заступником губернатора області. Силовики вже представили головні звинувачення пану Корбану, через які його затримали в результаті спецоперацію в суботу.
Перший і найвідоміший епізод у "справі Корбана" – зникнення у Дніпропетровську 14 серпня 2014 року голови Держкомзему Сергія Рудика. Рудик тоді представляв партію "Свобода", а нині є позапартійним членом парламенту від округу на Черкащині, пише BBC.
Одразу після повернення з Дніпропетровська сам Рудик розповів, що 14 серпня він їздив з робочою поїздкою у це місто, проте його нібито викрали і довго тримали у підвалі обласної адміністрації, вимагаючи призначити свого керівника в обласне управління Держкомзему.
Окрім того, за свідченнями Рудика, йому погрожували відправити у зону АТО.
Звернення до правоохоронців щодо викрадення Рудика тоді направила "Свобода".
"Керівництво ВО "Свобода" офіційно звернулося до Генпрокуратури та Служби безпеки України щодо викрадення керівника одного з центральних органів влади України", – заявила тоді партія.
Натомість заступник губернатора Дніпропетровщини Борис Філатов тоді написав у Facebook, що Рудика не викрадали, але він висловив бажання піти добровольцем в АТО.
"Після того, як пан Рудик відвідав госпіталь, поспілкувався з бійцями, у нього стався ментальний перелом. Він приїхав у штаб національного захисту і висловив бажання відвідати зону АТО", – заявив Філатов в ефірі каналу "1+1".
Тоді керівництво області закидало Сергію Рудику намагання призначити керівником обласного Держкомзему "колишнього регіонала", що сам чиновник спростовував.
У розмові з ВВС Сергій Рудик підтвердив свої свідчення щодо викрадення у серпні 2014 року.
"Затримання Корбана стало як грім серед ясного неба. Я вже давно втратив надію, що моя справа дійде до якогось фіналу. Факт викрадення був, всі процесуальні дії я виконував. Ходив давати свідчення у прокуратуру три рази, останній раз це було півроку тому", – пояснив він.
За його словами, слідство йшло мляво, а на викрадення керівники держави не реагували.
"Пан Корбан спокійно працював після мого викрадення аж до березня. Хоча я свідчив правоохоронцям, що Геннадій Корбан особисто допитував мене у підвалі, це є у протоколах", – стверджує пан Рудик.
Загалом Рудика, за його свідчення, двічі кидали до підвалу Дніпропетровської обладміністрації, а у полоні він провів ніч. У нього забирали автомобіль, проте згодом повернули, а мобільний телефон так і не повернули.
Невдовзі після того інциденту 15 вересня 2014 року президент Петро Порошенко нагородив Геннадія Корбана орденом "За мужність".
Саме через нерозслідування цієї справи у 2014 році, на думку Рудика, пізніше стався ще один епізод, який зараз фігурує у справі Корбана.
25 лютого 2015 року у Дніпропетровську зник директор департаменту корпоративних прав та правового забезпечення міськради Олександр Величко.