НовиниЧеркащинаЗа що звільнили Гайовича? Слідами найгучнішої відставки Черкащини 2017...

За що звільнили Гайовича? Слідами найгучнішої відставки Черкащини 2017 року

-

- Advertisment -

Несподіване звільнення одного з керівників Черкаської обласної ради, яке сталося 22 грудня, багатьох здивувало. На Черкащині завжди було немало справді скандальних чиновників, діяльність яких викликала обурення або несприйняття хоча б частини суспільства. Натомість про Вадима Гайовича не було жодних помітних публічних виступів у негативному ключі – аж доти, коли в середині грудня ініціативна група не розпочала збір підписів про відставку. В чому ж причина його швидкого звільнення?

У зверненні до голови облради, підписаному 36-ма депутатами, читаємо, що Гайович начебто "не проявив себе як ефективний професійний менеджер" і "не спостерігається його відповідальне ставлення за дорученим гуманітарним напрямком роботи, де накопичилося чимало проблем". Він, мовляв, "не зміг налагодити співпрацю з депутатськими фракціями та скоординувати роботу фракції Радикальної партії Олега Ляшка".

Зрозуміло, що все сказане має суто політичний зміст, оскільки не несе в собі жодної конкретики. Здобутки на гуманітарному напрямку роботи по Черкаській області, хоч і безперечно не без своїх проблем, але яскраво вирізнялись в позитивну сторону за часів керівництва Гайовича, що було зрозуміло зі звітів губернатора та голови обласної ради. Що ж стосується внутрішніх розбіжностей у фракції, то цей непростий процес єднання різних за своїми поглядами людей є не мають жодного стосунку до діяльності заступника голови обласної ради як посадової особи.

Голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко, який відповідає за стан справ в області загалом, вважає роботу Гайовича ефективною.

"Із Вадимом Гайовичем як депутатом обласної ради, як уже колишнім заступником голови обласної ради, в нас конструктивні стосунки, – сказав він у коментарі виданню. – Ви знаєте, що серед головних пріоритетів минулого року (як і, до речі, цього) було впровадження локальних і загальнодержавних реформ у гуманітарній сфері на Черкащині. Обласна державна адміністрація без взаємодії з органами місцевого самоврядування, зокрема, й обласною радою, реалізувати всі заплановані розвиткові проекти не змогла б. Вадим Гайович якраз відповідав за цей напрям в обласній раді. Проблем у співпраці не виникало".

Несподівано під час сесії облради ініціативу щодо відставки Гайовича підхопив голова обласної ради Олександр Вельбівець. Він сказав, що також виступає за відставку Вадима Юрійовича. За його словами, на своїй посаді Гайович займався "переважно політичною діяльністю". Та Олександру Івановичу так і не вдалося обґрунтувати свою позицію по ділу, а претензії більше були схожими на особисті образи. Тож склалося враження, що голова сам не знав чому він раптом виступив за відставку. З іншого боку, відомо, що Олександр Іванович досить ревно ставився до успіхів свого заступника, та бачив в ньому майбутнього конкурента для себе, як голови обласної ради.

"Наша фракція не голосувала за припинення повноважень заступника голови обласної ради, – сказав у коментарі заступник голови облдержадміністрації, голова фракції БПП "Солідарність" у Черкаській обласній раді Костянтин Омаргалієв. – Ухвалюючи це рішення, ми керувались, передовсім, критеріями об’єктивності та фаховості в роботі. І скажу, що в робочих питаннях ми з Вадимом Гайовичем не мали жодних непорозумінь, конфліктів, співпраця була на належному рівні. Тому і підстав для його звільнення ми не бачили".

Депутат від Радикальної партії Олега Ляшка Олег Баштан вважає, що в основі рішення, ініційованого депутатами з фракцій ВО "Черкащани", ВО "Свобода", ВО "Батьківщина", депутатської групи "Територія справедливості", – політичні причини.

"Аргументи проти Гайовича не відповідають дійсності, – сказав Олег Баштан. – На цій же сесії прозвучали звіти голів облдержадміністрації та обласної ради, у яких ішлося про досягнуті успіхи в тому числі й у гуманітарній сфері, за яку, до речі, відповідав Вадим Юрійович. У чому ж тоді він недопрацював? Звісно, що звинувачення висунуті йому абсурдні".

Олег Баштан вважає, що причин відставки Гайовича – дві. Перша – це війна проти Радикальної партії, розв’язана її політичними супротивниками в змові з олігархічною групою, а друга – незалежна позиція Гайовича в питаннях комунального майна. Підтримка Олександром Вельбівцем відставки Гайовича, на думку Олега Баштана, спричинена "бажанням голови облради одноосібно керувати комунальними підприємствами та майном обласної ради", мати вирішальний вплив на розподіл бюджету.

"Гайович не вписується в цю канву. Він завжди має свою думку, намагається працювати сумлінно. До речі, він активно звертав увагу на те, що дуже непрозоро обирається склад комісій, які призначають керівників комунальних закладів. Багато зусиль доклав до того, щоб комунальне підприємство "Фармація" не було передано в приватні руки. Гайович має достатньо енергії, фаху, освіти, щоб плідно працювати. Але, на жаль, йому такої можливості часто не давали", – додав Баштан.

Цікаво, що думку про політичні передумови відставки Гайовича поділяє й Костянтин Омаргалієв. Проаналізувавши склад підписантів заяви проти Гайовича, Костянтин Сапартаєвич зробив висновок, що звільнення заступника голови облради спричинене боротьбою за вплив на виборців усередині опозиційних сил.

"Мені здається, що в цьому питанні було більше політики, – зазначив Костянтин Омаргалієв. – Необхідно враховувати, що Вадим Гайович – представник Радикальної партії, і що активно підтримувала його звільнення, зокрема, фракція "Батьківщина". Можливо, має місце боротьба за електоральне поле опозиції. Одній політсилі, що на нього претендує, не вигідно бачити представника політсили-конкурента на такій посаді".

Прокоментував нам свою відставку і сам Вадим Гайович.

"Моя відставка – це політична розправа, – сказав він. – Її метою для колег по опозиції (таких як партії "Батьківщина" і "Свобода") стало позбавити мене посади як політичного конкурента".

З боку частини депутатів, які підтримали (а значною мірою – ініціювали) відставку, зацікавлення у його звільненні було, на думку Гайовича, спричинене "впливом одного відомого олігарха", власника потужного холдингу.

"Також це результат тривалої і цілеспрямованої атаки по мені, як представнику Радикальній Партії, з боку промислово-фінансової групи олігарха Юрія Косюка, відомого як власника ТМ "Наша Ряба", – заявив він. – Тому що ми виступаємо проти забудови Чигиринщини та інших мальовничих й історичних місцин нашого краю курниками, масове зведення яких призводить до знищення екології і стрімкого зростання захворюваності місцевого населення. На Черкащині експансія бізнесу набула загрозливого характеру. В гонитві за надприбутками, нещадно експлуатуючи земельні і водні ресурси та ігноруючи норми чинного екологічного законодавства, цей бізнес може перетворити нашу область на відстійник. Думка ж громади при цьому ігнорується.

Ще торік Лідер Партії Олег Ляшко зробив заяву з трибуни Верховної Ради з приводу незаконного збагачення холдингу Косюка. Народні депутати від Радикальної Партії робили низку депутатських запитів до прокуратури та Міністерства екології щодо законності його бізнесу, а також щодо палацу, збудованого на пам’ятці археології, в якому проживає олігарх. За результатами цих запитів прокуратурою Київської області 15.12.2017 відкрите кримінальне провадження.

На думку Вадима Гайовича, нині згаданий олігарх активно бореться за право повністю "володіти" територією Черкащини в обмін на результат на майбутніх президентських виборах для Петра Порошенка.

"На виборах до об’єднаних територіальних громад ставленики холдингу демонструють відвертий виборчий "бандитизм": масові фальсифікації, порушення, брудні та агресивні виборчі технології, підкуп – проводять "генеральну репетицію" до президентських виборів, – наголосив Гайович. – Враховуючи те, що ми цьому протистояли, не викликає здивування що я став мішенню для означеної олігархічної групи, а за мою відставку, в першу чергу, голосували ті фракції політичних партій, на які структури Косюка мають найбільший вплив: це "Батьківщина" та "Черкащани". Дуже шкода, що замість того, щоб разом стримувати домінування олігархату над областю, деякі "слуги народу" підіграли олігарху, виходячи з своїх вузьких егоїстичних і меркантильних інтересів, а не інтересів громади".

Василь Черемис

Як повідомляв сайт vikka.ua, заступника голови Черкаської облради відсторонили від посади.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

В українських пенсіонерів можуть забрати водійські права

Додаткові тести на права для пенсіонер хоче запровадити Верховна Рада України. Законопроект, №8082 додана на розгляд до парламенту. Що передбачає...

Вирізали з автомобіля: на Уманщині сталася жахлива ДТП

До Служби порятунку надійшло повідомлення про те, що поблизу села Краснопілка, Уманського району, сталась ДТП за участю двох легкових...

Цікаве:

Ставки на бій Усика і Ф’юрі в Vbet онлайн: шанси й прогнози

Дізнавайся аналітику та став на бій Усика й Ф’юрі...

Ліга чемпіонів 2024/2025: видання Goal назвало фаворитів турніру

Видання Goal оновило прогнози на перемогу та назвало фаворитів...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x