У прокуратурі області створено робочу групу, яка буде здійснювати моніторинг подій під час виборчого процесу. Про це інформують у прес-службі прокуратури Черкаської області.
У відомстві застерігають, що винні у порушенні виборчого законодавства можуть бути притягнуті до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності.
За перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у роботі виборчої комісії, фальсифікацію виборчих документів чи підсумків голосування, надання неправдивих відомостей до органів Державного реєстру виборців чи їх фальсифікації, голосування виборцем більш, ніж один раз, незаконне знищення виборчої документації, порушення таємниці голосування та порядку фінансування виборчої кампанії винні особи понесуть кримінальну відповідальність. Покарання за такі злочини може становити від двох до десяти років позбавлення волі.
За підкуп виборців, відповідальність передбачена статтею 157 Кримінального кодексу України, каратимуть до трьох років позбавлення волі.
Скаргу виборця або іншого суб’єкта про порушення виборчого законодавства виборча комісія може направити до органів прокуратури з урахуванням їх компетенції, на підставі прийнятого комісією рішення, в якому вказано виявлені ознаки злочину чи іншого правопорушення.