Місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги відстояв права незаконно звільненого працівника. Громадянин А., який працював двірником на підприємстві, був безпідставно позбавлений роботи та попросив оскаржити своє звільнення в суді, інформує Діловий регіон.
Адвокат Людмила Гриценко звернулася до Соснівського районного суду м. Черкаси суду з позовом до приватного підприємства про поновлення чоловіка на роботі на посаду двірника, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та відшкодування моральної шкоди. Із наказом про звільнення клієнт не погоджувався, оскільки не порушував трудових обов’язків і не притягувався до дисциплінарної відповідальності.
Однак суд відмовив у задоволенні позовних вимог.
Не погоджуючись із таким рішенням, адвокат Людмила Гриценко подала апеляційну скаргу.
– Якщо працівника звільнили без законної підстави, він має право протягом місяця звернутись до суду для поновлення на попередньому місці роботи. Стаття 43 Конституції України гарантує захист від незаконного звільнення. При розгляді справ про поновлення на роботі суд з’ясовує, з яких підстав проведено звільнення працівника та перевіряє, щоб накази про звільнення відповідали законодавству про працю, – коментує ситуацію директор Черкаського місцевого центру з надання БВПД Станіслав Скіць.
Апеляційний суд Черкаської області скаргу адвоката задовольнив – поновив громадянина А. на посаді двірника, стягнув з підприємства середній заробіток за час вимушеного прогулу в сумі 10 659 гривень 53 копійки та моральну шкоду у сумі 2000 гривень.
Як повідомляв сайт vikka.ua, прокуратура Черкащини в суді захистила права дитини-інваліда.