«Вітрила пам’яті». Творча зустріч, присвячена життю й діяльності Василя Симоненка, відбулася в Обласній бібліотеці для юнацтва. Інформує власкор ВІККА.
Поет-шістдесятник жив і працював у Черкасах, тут сформувався як автор.
Знавці життя та творчості видатного шістдесятника відзначають енергійність, палкість та щирість поета. Завзятим і молодим він лишився навіки, адже після побиття радянськими міліціонерами захворів і помер у лікарні у віці 28 років. Лишив по собі багаті творчі напрацювання та деякі аудіозаписи.
Літературознавець Василь Пахаренко відзначає, що Симоненко актуальний у різні часи, що характерно для класиків. Слова, написані поетом понад 60 років тому, коли здавалося, війна позаду і радянська держава живе у мирі та стабільності, стали пророчими.
ВАСИЛЬ ПАХАРЕНКО, ПРОФЕСОР, ЛІТЕРАТУРОЗНАВЕЦЬ
Симоненко відчував, що це тільки один етап. Далі буде вирішальне зіткнення добра і зла. України й орди. Тому ми сьогодні часто цитуємо багато його текстів: «Гримотить над світом люта битва за твоє життя, твої права».
У бібліотеці для юнацтва кажуть, полиця з книгами Симоненка ніколи не припадає пилом. До його творчості часто звертаються, особливо – молодь.
ІННА МЕТЕЛЯ, БІБЛІОТЕКАРКА
Його вірші вони дуже близькі молоді, юнацтву. Я дуже радію від того, що наша бібліотека носить його ім’я. Наша бібліотека наповнена його юнацьким духом, його патріотизмом.
У рік 90-річчя від дня народження Василя Симоненка у книгозбірні розробили цілий план заходів. Це і творчі зустрічі, і відеочитання його поезій, до яких може долучитися кожен охочий.
ФЕДІР ПИЛИПЕНКО, В.О. ДИРЕКТОРА ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ БІБЛОТЕКИ ДЛЯ ЮНАЦТВА ІМ. ВАСИЛЯ СИМОНЕНКА
Започаткували флешмоб. Звернулися до бібліотек територіальних громад, бібліотек навчальних закладів, до бібліотек з інших областей. Щоб голос Симоненка звучав по всій Україні.
Олеся ОМЕЛЬЧЕНКО, Іван ДУДА, ТЕЛЕКАНАЛ ВІККА