21-ші вшанування героїв холодного Яру цього року відбуватимуться не лише на Чигиинщині, а в Черкасах. Про це інформує прес-служба Історичного клубу "Холодний Яр".
Святкування розпочнеться 23 квітня у Черкасах:
13.00 – на Алеї слави, буде відкрито пам’ятник героям різних епох, а о 14.00 почнеться вояцьке свято в Долині троянд, в якому візьмуть Легіон "Свобода", полк "Азов", Центр спеціальної тактичної підготовки "Білий вовк", "Український легіон", козацькі організації та 10 військових моряків – курсанти факультету Військово-Морських Сил України Національного університету "Одеська морська академія" з прапором Військово-Морських Сил України. Серед них – троє зі Севастополя, з колишньої академії ім. Нахімова, які заспівали Гімн України на плацу під час підняття прапора окупантів, що анексували Крим, четверо – із Севастопольського військово-морського ліцею, які залишилися вірними Україні.
16.00 – тулумбас Історичного товариства "Чорні запорожці" і трембіти гурту "КораЛЛі" сповістять про початок Мистецького фестивалю козацької слави "Холодний Яр-2016". Участь у ньому візьмуть "Тінь Сонця" (Київ), "Друже музико" (Одеса), "КораЛЛі" (Івано-Франківськ), "Вертеп" (Дніпропетровськ), "Спів братів" (Черкаси), "Арт-Горлиця" (Київ), театр "Шарж" (Ужгород), кобзар Тарас Силенко, цимбаліст Василь Паланюк, бард Володимир Гонський (усі – Київ).
21.00 – відбудеться смолоскипний Марш пам’яті українських героїв.
У неділю, 24 квітня, вшанування відбуватимуться безпосередньо в урочищі Холодний Яр.
10.00 – в центрі с. Мельники Чигиринського району розпочнеться меморіальний мітинг і відкриття меморіального знаку братам Чучупакам. Будуть вшановані могили Василя Чучупака та козаків полку гайдамаків Холодного Яру, покладання квітів до меморіалу героям Холодного Яру на Кресельцях та на могилу сотника Івана Компанійця в Мотриному монастирі.
12.30 – у лісі між Кресельцями і Гайдамацьким ставом буде відроджено могилу легендарного гайдамацького ватажка XVIII ст. Гната Голого, оспіваного Іваном Карпенком-Карим в історичній драмі "Сава Чалий" (автор пам’ятника – заслужений художник України Микола Теліженко). О 13.30 на берегах Гайдамацького ставу вояки полку "Азов", "Легіону Свободи", "Айдару" та інших вояцьких формацій освятять зброю.
14.00 – на хуторі Буда продовжиться Мистецький фестиваль козацької слави "Холодний Яр-2016". Участь візьмуть "Хорея козацька" (Київ), "Вертеп" (Дніпропетровськ), "Арт-Горлиця" (Київ), кобзар Тарас Силенко, цимбаліст Василь Паланюк і бард Володимир Гонський.
Відбудеться коло "Самоорганізація: від десятника до гетьмана" і майстер-класи Центр спеціальної тактичної підготовки "Білий вовк", який забезпечить також зйомки двох днів свята з квадрокоптера.
Також у ці дні у Холодному Яру відбудуться й Всеукраїнські змагання для молоді з пішого мандрівництва "Весняний рейд" ім. пластуна, кіборга Євгена Подолянчука. До змагань долучаться більше сотні молодих хлопців та дівчат з 14 країв України. Захід розрахований на три вікові категорії команд, включаючи юнацтво від 11 років. Змагання розпочинаються 23 квітня о 8:00 в с. Гуляйгородок Черкаської області (урочище Шаєва гора). Зголосити команду до участі можна до 20 квітня на сайті заходу.
Рада козацьких отаманів збирає козаків на Холодний Яр та планує провести в ці дні триденний вишкільний козацький табір "Гайдамацька Січ".
Приїжджати на вшанування гостей просять у вишиванках, козацьких, вояцьких та національних строях!
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Холодному Яру встановлять пам’ятний хрест отаману.