НовиниЯк винаходи черкащанина виручають військових на передовій

Як винаходи черкащанина виручають військових на передовій

- Advertisment -

Житель Червоної Слободи Михайло Лавриненко успішно вирішує побутові потреби українських військових. Чоловік вже виготовив для них мишоловки та буржуйку. А 8 грудня передав волонтерам першу дебютну модель генератора.

"Почув, що військових "заїдають" миші. На прохання волонтерів виробив близько 20 мишоловок", – розповів кореспонденту сайту vikka.ua винахідник. На прохання описати прилад він зазначив, що все геніальне – просто: "дощечка та баночка".

Мишоловки Михайла Григоровича відрізняються не тільки простотою, а й "гуманністю". Тваринкам вони не наносять шкоди, тому пійманого хвостатого злодія можна відпустити.

Один рух – і мишка опиняється за склом / фото ЦДА

Пізніше на прохання волонтерів винахідник зробив для бійців буржуйку, а нещодавно отримав найцікавіше замовлення.

"Хлопці просили якийсь прилад, щоб можна було заряджати мобільні телефони в польових умовах, тобто там, де немає електрики", – розповідає Михайло Григорович.

На щастя, на черкаських ринках вистачає принагідних для використання запчастин. "Узяв колесо від дитячого велосипеда та динамо з радянського дорослого велосипеда, котре використовувалося для підсвічування дороги", – ділиться винахідник та радіє, що завдяки такій простій механіці ручним генератором можна не тільки телефон зарядити, а й виробляти струм для освітлення.

 

Завдяки цьому винаходу у атовців буде своя електрика/ фото ЦДА

Михайлу Лавриненку у лютому виповниться 75 років. У Червоній Слободі  він багато кому відомий, бо, будучи механіком за освітою, намагається використовувати ці знання у побуті. Один з його винаходів – Електрофаза для пахоти городу. Вона поєднує в собі багато функцій. Це і болгарка, і машина для викопування та підгортання картоплі, і взагалі – незамінна у сільському господарстві річ. Вона значно полегшує життя людей, які працюють на землі.

Електрофаза сама викопує картоплю. Тільки встигай збирати / відеокадр youtube.com

"Я навіть колись до губернатора ходив зі своїм приладом. Йому сподобалося. Сказав, що таке виробництво можна запровадити на чотирьох заводах у Черкасах та одному в Умані. Але так і не встигли", – зазначає Михайло Лавриненко та підкреслює, що дуже хоче, аби хтось підхопив його справу. Патентувати винаходи принципово не хоче, бо бажає, щоб прилади були доступними для таких же пенсіонерів, як він.

 

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах ДТП завершилася госпіталізацією кількох людей

Увечері 20 квітня на вулиці Дахнівській сталася аварія за участю двох легковиків. Постраждали водії та пасажири обох авто. Про...

Черкаські рятувальники отримали дрон для підводного розмінування

Рятувальники Черкащини поповнили технічне оснащення новим підводним дроном Chasing M2 Pro Max. Про це повідомляє пресслужба Головного управління ДСНС...

Цікаве:

Хокей: новини драфту NHL 2025

27 та 28 червня 2025 року пройде черговий драфт...

Підбираємо домашній млин для створення борошна

Сучасний млин для дому – це корисний пристрій для...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас