Черкаські підприємці рятують економіку в тилу. Свої послуги для армії й тероборонівців надають зокрема підприємства харчової промисловості. Сергій, який є власником кав’ярні, свій невеличкий заклад не закривав ні на день з початку війни. Інформують ВІККА-новини.
Підприємець вважає, що якщо людина їде містом і бачить, що все працює, то психологічно їй стає спокійно.
Чайові та частину прибутку підприємець витрачає на волонтерство. З перших днів війни своїм фронтом роботи Сергій обрав турботу про тероборонців. На таку ініціативу відгукнулися небайдужі містяни: приносили свої термоси та термокружки. Потім кав’ярня перетворилися на місце збору гуманітарки.
Бізнес Андрія Феофілова народився лише кілька місяців тому. Війна внесла свої корективи у роботу цієї невеликої пекарні. Перші дні вона була зачинена, а сам Андрій намагався вступити до лав тероборони. Оскільки таких як він, там було більше, ніж треба, то чоловіка відправили додому.
Андрій, власник пекарні: «Тому перше було бажання робити щось корисне, щоб бути корисним своїй країні, те що вмієш робити. В даному випадку – пекти хліб»
Постійних клієнтів поменшало, натомість додалося замовлень від волонтерів, які опікуються переселенцями.
Підприємців, які змінюють вивіску на дверях «зачинено» на «відчинено» у Черкасах більшає щодня. Заохочують до цього і владці.
Павло Валенчук, заступник міського голови: «Черкаси є досить безпечним містом. Так, економіка в нас змінилася – це економіка воєнного часу, але вона має працювати, потрібно генерувати кошти. Бо сьогодні багато підприємців виступають в ролі благодійників. Тому їм ці кошти треба заробляти, людям потрібно отримувати зарплатню, десь працювати»
Паралельно у Черкасах свою роботу перепрофільовують і громадські організації. Іван Подолян представляє одну з таких – інститут розвитку міста. Сьогодні він із однодумцями взявся допомогати підприємцям, які хочуть перевезти свій бізнес у Черкаси.
Іван Подолян керівник Черкаського інституту міста: Тут дві задачі: бізнеси, яким треба підшукати площу, склади. Для бізнесі, які мають контракти і мають намір їх виконувати, то в Черкасах є виробники, які готові підхопити ці контракти і виконувати, отримати виручку і перезапустити економіку таким чином і місцеву, і економіку в цілому
Нині, говорить Іван, вже має 5 звернень від столичних бізнесменів. Робота з пошуку приміщень кипить на повну. У Черкасах, за словами активіста, підприємці охоче підставляють плече підтримки. Оскільки війна не триватиме вічно, а гроші повинні працювати. Ті, хто не тримає оборону зі зброєю в руках, мають тримати захист економіки в тилу.
Читайте також: