Юридична та психологічна підтримка, допомога у відновленні документів, харчі, одяг та житло – це все можна і отримати у Черкаському центрі допомоги жінкам "Мережка", який вже кілька років існує і має позитивну динаміку успішних історій.
Лілія втекла від чоловіка-тирана разом із двома маленькими дітьми. Жінка ділиться, що після того, як батько її дітей почав вживати наркотики, життя стало нестерпним, адже він почав бити не лише все в будинку, але і прикладати руку до неї і малюків.
"Я тікала від чоловіка без речей та грошей, з двома дітками за руки. Діватися мені не було куди і знайомі порадили цей центр, – розповідає Ліля. – Мені тут набагато краще, аніж було вдома. Нам дали речі, житло, постійно відчуваю підтримку. Наразі я на шляху до нового життя".
Координаторка проектних напрямків благодійної організації "Черкаська мережа" Ольга Мардарь каже, жінки, які зазнали фізичного насилля у сім’ї, знаходяться у стані емоційного пригнічення. Вони не спроможні без підтримки самостійно "стати на ноги" та розпочати життя по новому.
"На сьогодні ми вже маємо багато історій успіху. 90% звернень жінок до нашої організації розпочинаються з того, що у них немає нічого, окрім своїх дітей. Саме в такий складний період вони потребують найбільшої підтримки, – пояснює вона. – Без фахової підтримки є високий ризик того, що дитина може потрапити до інтернатного закладу. Саме тому виникла ідея і ми створили центр допомоги жінкам "Мережка", де один із напрямків – допомога жінкам, які постраждали від домашньої тиранії".
Адміністратор жіночого центру Анжеліка Бузовська у свій час також зазнала жорстокого насильства в своїй сім’ї. Каже, ніхто не міг і подумати, що вона зможе стати на ноги і розпочати все спочатку.
"Коли я прийшла в центр, в ньому проходили жіночі групи, де я поступово брала натхнення і почала відновлювати своє життя, – каже Анжеліка. – Згодом мені запропонували роботу в "Мережці" і надалі я вже сама допомагаю жінкам у складні хвилини, так само, як колись допомогли і мені".
Анжеліка пояснює, в центрі не лише забезпечують жінок тимчасовим житлом, одягом та харчами, але кожна із мешканок має дотримуватися чітких правил поведінки, адже тут панує дисципліна.
"Після того, як жінка до нас звертається, з нею заключається договір. Під час перебування ми забезпечуємо її всім першочергово необхідним: тимчасовим житлом, одягом, їжею, надаємо соціальну та фахову юридичну підтримку, – розповідає адміністраторка. – Також допомагаємо у відновленні документів, а ще надаємо допомогу в пошуку роботи та сприяємо влаштуванню дітей у навчальні заклади".
Центр працює цілодобово. Звернутися за допомогою можна за телефоном: +38(093)668-02-46 Анжеліка, адміністратор центру допомоги жінкам "Мережка".
Як повідомляв сайт vikka.ua, шестирічній черкащанці потрібні кошти на обстеження за кордоном.