Упродовж 5-7 серпня у Каневі тривав масштабний військовий вишкіл для молоді, організований всеукраїнськими та місцевими громадськими організаціями, в якому взяло участь більше 500 дітей та підлітків, повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат Анатолій Башловка.
Приїхав повчитись навіть цілий спецпідрозділ Національної поліції Черкаської області. Ветерани АТО та вчителі бойових мистецтв, лікарі та капелани ділилися своїми знаннями, навичками і, що найважливіше, світоглядом з підростаючим поколінням. Але крім традиційної патріотичної складової, цей вишкіл переслідував ще одну не менш важливу мету. Зараз у Каневі спостерігається найбільший спалах амфетамінової наркоманії і це потребує невідкладних дій.
У п’ятницю 5 серпня 2016 року у парковій зоні практично у центрі Канева почали ставити військові намети. Поруч знаходились озброєні люди із автоматами Калашникова, гвинтівками Мосіна та реактивними протитанковими гранатометами. Місцевих мешканців заспокоїли – це не сепаратисти і не військова тривога. Військові – ветерани АТО, зброя – навчальні масо-габаритні макети, а намети – місце де упродовж трьох наступних днів житимуть учасники вишколу – молодь з Канева, Черкащини та й інших регіонів України.
Організаторами заходу виступили громадські організації Об’єднання волонтерських рухів "Архангел", Всеукраїнське об’єднання "Варта Руху", Міжнародний благодійний фонд "Земля дітей" – в особі одного з лідерів та співзасновників зазначених організацій та громадського активіста Павла Мацепи. Завдяки консолідованим зусиллям організаторів, інструкторів та інших активістів більше 500 дітей та підлітків успішно пройшли вишкіл і отримали ті навики і знання, які навряд чи десь ще могли б отримати.
Традиційно великий ажіотаж був навколо підготовки снайперів. Зрозуміло, що ніхто не ставив на меті за три дні підготувати снайпера. Мова йшла про те, як збільшити шанси на виживання в умовах, коли стикаєшся з таким супротивником. Присутні з подивом дізнавались, що не можна як у фільмах виглядати з вікна і дивитись звідки ведеться вогонь, що цегляна стіна не зупинить навіть стандартний набій 7.62 мм і що при обстрілах треба триматись максимально близько до підлоги і максимально далеко від вікна. Інструктори не втомлювались наголошувати, що реальне життя не є комп’ютерною грою і "перезавантажитись" не вийде.
Низенький сивий чоловік у синьому кімоно розкидав значно важчих, вищих і молодших противників як пір’їнки. Приємно вразила можливість кожному з присутніх підійти до майстра і попрацювати з ним в парі. Майстром виявився керівник Національної федерації джиу-джитсу.
Інструктор кричить голосно – так, що навіть чути у сусідніх секціях. Таких секцій на галявині розкидано до десяти. В одній вчать надавати першу медичну допомогу, в іншій – правильно підтягуватись, в ще іншій – розбирати і збирати автомат Калашникова. Але було дещо, що об’єднувало всі ці секції та усіх інструкторів. Кожен з них прийшов сюди з метою не лише передати свої знання і досвід дітям та підліткам. Кожен з них прийшов щоб забрати з собою з вулиці максимальну кількість дітей та підлітків! З тих вулиць де зараз амфетамін знайти простіше, навіть ніж якісний алкоголь і тим більше простіше, ніж спортивну чи військово-спортивну секцію та належного вчителя чи тренера.
Упродовж цих трьох днів і до організаторів заходу і до журналістів підходило багато місцевих мешканців і просило допомогти зробити щось з наркоманією. Казали, що амфетамін вже практично відкрито продають біля шкіл, що всі знають про ці місця торгівлі.
Схоже на те, що у тихому містечку Черкаської області, ймовірно, не без допомоги певних людей з області та столиці починає процвітати наркомафія. Тішить, що за справу взялись ветерани АТО і, перш за все, добровольчих батальйонів – люди, з якими у наркоторговців точно не вийде "домовитись".
В планах організаторів заходу – проведення подібних та ще масштабніших вишколів по всій країні, з метою об'єднання та виховання молоді, зміцнення духу та патріотизму українців, від яких цілком залежить щасливе майбутнє України.
Як повідомляв сайт vikka.ua, учасниця АТО виховує дітей у таборі на Черкащині.