Днями минуло 12 років з дня створення черкаського комунального підприємства "Дирекція парків". Його перший керманич Олександр Радуцький розповів журналістам телеканалу "ВІККА", як починалась історія перетворення міських парків на сучасні, комфортні й мальовничі зони відпочинку. Каже, тоді підприємство створили, аби облаштувати понад 100 гектарів паркових територій. За еталон і натхнення брали кращі парки Європи.
Й направду, каже депутат, їхня допомога і внесок у розвиток місцевих парків та скверів були колосальними. Згадує, як неодноразово разом із міським головою Черкас Сергієм Одаричем виїжджали буцім на прогулянку парковими зонами, а тим часом – обговорювали, що потрібно зробити та змінити.
Одна з перших новацій, яку втілили у нинішньому парку "Сосновий бір" – облаштування каскаду озер. У водоймах провели гідроізоляцію, оснастили каскад спеціальним водним насосом, до того ж, встановили нову водну окрасу.
І додає: на заміну викраденій у парку встановили мармурову красуню-русалку, аби зменшити спокусу до крадіжки.
Також взялись розробляти розважальні майданчики як для дорослих, так і для дітей, зокрема це дитячі зони, каруселі та monkey forest. Останній встановили за пропозицією В’ячеслава Полежайка – президента Черкаської федерації альпінізму і скелелазіння. Керівництво міста й парків на неї пристали й максимально сприяли встановленню атракціону.
З 2008 року в парках і скверах міста почали проводити різноманітні мистецькі фестивалі.
Згадує, як виникла ідея таких фестів. Усе – через необлаштовані доріжки в "Сосновому бору", через те, що, проходячи ними, погляду не було за що зачепитись і помилуватись.
Скульптурні вироби різної тематики стали справжньою окрасою тамтешньої алеї. Майстри під час таких симпозіумів працювали просто неба. Створювали скульптури з каменю, дерева та металу. На такі фести з’їжджались майстри з усієї країни, також – із Польщі та Вірменії.
Алея Кобзаря веде нас до однієї з головних оглядових точок міста. Лише минулоріч там встановили металеві вітрила з візерунком вишиванки. До оновлення майданчику "Дирекція парків" ішла послідовно: насамперед втілили трипільську альтанку, дивозвірів, потім збудували майданчик. Його облаштували не лише задля милування головною артерією країни, а й для романтичних подій.
Пригадує, як у свій час для нього, як для керівника "Дирекції парків", було важливо врятувати окрасу парку – Міст Кохання. Той ледь не зруйнувала романтична традиція серед закоханих – у день весілля залишати на мосту символічні замки зі стрічками.
Пан Радуцький переконує, питанню безпеки з самого початку приділяв максимум уваги. Тому одразу після створення комунального підприємства багато атракціонів були демонтовані й частково оновлені.
Нове Колесо огляду, монтаж якого вже майже завершений, буде саме такого розміру, яким було попереднє. Воно має 20 кабінок, половина з яких закриті. Цей факт дасть можливість насолоджуватись атракціоном навіть у дощ чи сніг, експлуатувати Колесо можна до -5?С.
Пересічним відвідувачам парків, каже Радуцький, не видно кропіткої роботи працівників "Дирекції". Вони приходять сюди, відпочивають, споглядають живописні краєвиди. Однак за всім цим стоїть титанічна робота й старання людей, які тут працюють.
Колишній очільник, який 9 років присвятив цьому підприємству, часи роботи тут пригадує з особливим щемом:
Проте навіть після того, як полишив посаду, про парки не забуває. А на заміну собі підготував найкращих фахівців.
Звертаючись до черкасців, Олександр Радуцький бажає, аби ті любили сквери та парки міста, ставились до них з повагою. Каже, якщо ці почуття людей, які утримують парки, і людей, які там відпочивають, об’єднаються, то вандалізм повністю викорениться з нашого міста.
Як повідомляв сайт vikka.ua, міськвиконком визначився з місцем розташування багатостраждальної стели про любов до Черкас.
Будьте завжди в курсі найсвіжіших новин – підписуйтесь на наш канал в Telegram!