Громадські обговорення щодо перейменування вулиць Черкас зібрали 20 липня у будинку культури ім. І. Кулика близько півсотні черкащан. Упродовж двох місяців тривав збір пропозицій щодо нових назв. В результаті топонімічна комісія отримала 17 пропозицій письмово та 18 – на електронну адресу. Крім того, надійшли 4 клопотання з проханням взагалі не перейменовувати вулиці, або ж обрати нейтральні назви, як-от Щаслива, Яблунева тощо.
Значну частину обраних вулиць пропонувалося перейменувати на честь воїнів, загиблих у зоні АТО.
Так, пропозиції перейменувати вулицю Нахімова на честь Юрія Тарасенка, пров. Стасова – на Старшини Бойка, вул. Невського – на Олександра Маломужа, пров. Чкалова – на Андрія Терещенка, вул. Грибоєдова на Ярослава Чалого у присутніх заперечень не викликали.
Суперечки виникли під час обговорення вулиць Волкова (запропонована назва – Гетьмана Мазепи), Крилова (запропонована назва – Василя Стуса) і Можайського (запропонована назва – Степана Бандери). Радянські ветерани виступили проти таких перейменувань, доводячи величність зазначених постатей. Тому вимагали залишити ці вулиці зі старими назвами.
"Як і прогнозувалося, на громадське обговорення організовано прибули літні люди із ветеранських організацій СРСР. Вони свідомо блокували всі питання, які стосувалися російських діячів та були категорично проти українських постатей, – розповів сайту vikka.ua історик, член топонімічної комісії Сергій Шамара. – Це ще раз продемонструвало освіченому загалу, що війна триває і на внутрішньому фронті. Надто якщо врахувати, що один із ветеранів вперто закликав нас дотримуватися "мінських домовленостей".
Незважаючи на галас, усі пропозиції перейменувати 15 вулиць пройшли на розгляд виконкому, який ухвалюватиме остаточне рішення.
Як повідомляв сайт vikka.ua, черкасці не хочуть перейменовувати свою вулицю на честь атовця.