29 травня в Українсько-туркменському культурно-освітньому центрі відбулося засідання круглого столу, присвячене Дню туркменського килима. Про це інформує прес-служба УДПУ.
Під час круглого столу іноземні студенти ознайомили українську молодь із історією виникнення державного туркменського свята та особливостями створення їхньої національної святині.
Зазначимо, що килими створюють в багатьох країнах, але Туркменістан став однією з небагатьох, де цей промисел прославився на весь світ. Туркменські килими – це втілення душі, культури і мистецтва народу. Саме тому нація надає таке значення цим виробам.
Із розповідей студентів із сонячного Туркменістану присутні дізналися, що орнамент килимів здатний розповісти не тільки про те, в якому регіоні він був створений, але й те, яким майстром зроблений. Кожен килим, де б він не був зроблений, має своє "обличчя", відрізняється від інших подібних. Туркменські килими ручної роботи досі зберігають сліди історії і релігійних течій, що існують на території країни.
Вшановуючи традиції студентів-іноземців, завідувач відділу з роботи з іноземними студентами Надія Ремезовська та директор Українсько-туркменського культурно-освітнього центру Олександр Лаврик від імені адміністрації університету привітали студентів із Туркменістану зі святом та побажали щастя, добра, процвітання їхній Батьківщині.
Як повідомляв сайт vikka.ua, у Черкасах стартували масштабні змагання "швидких".